Що робити, якщо ваше авто затонуло: як швидко врятуватися з-під води

0

Падіння в автомобілі у воду – не найчастотніший інцидент. Але все ж він трапляється достатньо часто, щоби принаймні вивчити алгоритм дій на такий випадок. Так між 2004 і 2007 роками у США трапилось 384 таких ситуацій, в яких загинули люди.

Експертів з безпеки турбує кількість неперевіреної та відверто небезпечної інформації про порятунок із автомобіля, що тоне, яка поширюється інтернетом. Тому видання IFL Science вирішило розповісти про науково обґрунтований спосіб вибратись.

Найперша порада – в жодному разі не можна розбивати вікно, чекати, доки вирівняється тиск і відчиняти двері. Цей спосіб є абсолютно неправильним і смертельно небезпечним.

По-перше, вам потрібно оцінити воду, в яку ви впали. Якщо ви опинились у паводковій воді, яка не зможе наповнити салон авто, краще залишайтесь всередині і чекайте на допомогу. Вибирайтесь самотужки, якщо ви точно знаєте, що добре бачите дно і зможете дістатись безпечного місця.

Однак, якщо автомобіль поступово занурюється під воду, ситуація є значно небезпечнішою і потребуватиме від вас певних дій. Адже у певний момент вода повністю затопить салон і перекриє доступ кисню.

Якщо машина залишається на плаву, пам’ятайте – це ненадовго, він незабаром потоне, тож не зволікайте і постарайтесь негайно вибратись назовні. Електричні склопідйомники в такій ситуації, ймовірно, все ще працюватимуть протягом якогось короткого часу, а вікна з ручним керуванням все ще можна буде опустити, тому постарайтеся допомогти пасажирам вибратися через них.

Не намагайтесь при цьому відчиняти двері. По-перше, під тиском води зробити це буде дуже складно і відкривання може забрати забагато часу, по-друге, після цього вода моментально наповнить салон і авто затоне.

Як вибратися з машини, яка опинилась під водою

Якщо станеться найгірше, і ви опинитеся в повністю затопленій машині, час має вирішальне значення. Не сидіть і не чекайте, поки машина заповниться і тиск вирівняється – ймовірність того, що ви втопитесь раніше, ніж це станеться, занадто велика.

  • відстібніть або відріжте ремені безпеки;
  • відчиніть або розбийте вікна;
  • першими звільніть дітей.

Спробуйте розбити вікно чимось гострим або підголівниками, знявши їх та вдаривши металевими штирями по вікну. Не намагайтеся вдарити по лобовому склу, оскільки воно посилене і ви будете розбивати його надто довго. Натомість розбийте вікно водія або одне з вікон пасажира. Через нього вибирайтесь і пливіть на поверхню.

Коли вода почне заливати салон, постарайтесь зберігати спокій. Остання порція повітря може знайтись в задній частині салону, оскільки більшість автомобілів тонуть передньою частиною вниз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяВ Україні зріс попит на дешеві авто: топ-5 моделей
наступна статтяКонцерн Stellantis представив платформу STLA Medium – основа для електромобілів найбільш популярних С/D-класів. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я