Системи допомоги водієві визнали занадто сирими навіть на флагманських моделях

0

Виявляється, далеко не всі просунуті «помічники» водія начебто адаптивного круїз-контролю або утримання в смузі корисні і надійні.

Навіть у дорогих моделях преміум-класу вони можуть допускати критичні помилки.

До такого висновку прийшла Американська автомобільна асоціація (American Automobile Association, AAA), яка провела ряд тестів з BMW X7, Cadillac CT6, Ford Edge, Kia Telluride і Subaru Outback, випущених в 2019 і 2020 роках.

Всі автомобілі були оснащені тією або іншою формою напівавтономної техніки водіння начебто Super Cruise Cadillac або Highway Driving Assist у Kia Telluride. Всебічні випробування показали, що з 6437 тестових кілометрів вони допускали серйозні помилки протягом 12,9 км (в середньому).

Найгірше працювала система допомоги при утриманні смуги руху: на неї довелося 73% інцидентів. Експерти відзначили, що ефективність її функціонування суттєво залежить від якості і яскравості розмітки (що логічно). Якщо дорога була нещодавно відремонтована, а розмітка ще контрастує на тлі асфальту, то електроніці не складає труднощів правильно орієнтуватися. Але навіть у багатих США частка таких шосе вельми невелика. У результаті на практиці результат залишав бажати кращого. Плюс до цього система утримання в смузі годиною занадто близько підводила автомобіль до інших транспортних засобів або огородженням.

Невдоволення аналітиків викликала і система розпізнавання перешкод. Приміром, у змодельованій ситуації, коли якийсь автомобіль стоїть на узбіччі і займає частину проїжджої частини, топовий кросовер BMW X7 допустивши зіткнення у двох випадках з трьох. Один раз він взагалі не побачив перешкоди, а в іншому — розпізнав його занадто пізно, встигнувши сповільнитися з 48,3 км/рік лише до 40,4 км/рік. Лише один раз X7 зробив все правильно і заздалегідь зупинився.

Kia Telluride зніс моделируемое транспортний засіб всі три рази, хоча і намагався кожен раз зупинитися.

Універсал Subaru Outback лише один раз допустивши зіткнення, до того ж сповільнившись до 23,1 км/ч.

У підсумку тестові машини допускали зіткнення в 66% випадків. І це при тому, що вони їхали на скромній швидкості — 48,3 км/ч.

Але знайшлося місце і для похвали. У всіх автомобілів добре працював адаптивний круїз-контроль в умовах пробок. Він без праці вів машини за їхав попереду транспортним засобом, вчасно зупиняючись і прискорюючись.

Проте в нинішньому вигляді системи допомоги водієві часто приховують швидше небезпека. По-перше, власник «розумної» машини може занадто розслабитися, довірившись сучасній електроніці. По-друге, виробники лише дискредитують себе, рекламуючи можливості своїх систем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяKia Sonet отримав відразу 5 коробок передач на вибір
наступна статтяНайшвидший позашляховик Bentley Bentayga Speed з’явився на перших фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я