В Норвегії компанія Tesla заплатить штраф покупцям за оновлення програмного забезпечення, яке зменшило запас ходу автомобіля

0

У Норвегії Теслу зобов’язали виплатити 136.000 норвезьких крон (13300 Euro) кожному з 30 власників Tesla, які подали на компанію до суду

У 2019 Tesla Model S отримала оновлення програмного забезпечення. Згодом кілька власників заявили, що їх автомобіль став заряджатися значно повільніше на суперчарджері, ніж раніше. Крім того, запас ходу деяких електромобілів різко зменшився на 20-40 км. Електромобілі ставилися до найраніших Модель S, випущеним з 2013 по 2015 рік. Про ту ж проблему заявлено власники і в інших країнах. Сама Тесла заперечувала існування проблеми, але статистика зроблена до і після поновлення підтвердила, що оновлення є прямою причиною проблеми.

Наприклад, один з власників регулярно моніторив запас ходу свого електромобіля, і він швидко помітив ефект поновлення:

Тесла ушла в несознанку

Цим оновленням компанія Тесла намагалася вирішити проблему з 85 кВт * год акумуляторами, як вона свого часу сказала щоб «захистити акумулятор і продовжити термін його служби». Цікаво, що втрата запасу ходу помітна тільки на деяких автомобілях. Схоже, що Tesla оновила BMS, де стала використовувати новий алгоритм і, в залежності від деяких змінних, обмежує повну ємність деяких батарей, щоб продовжити термін служби батареї. Схоже, що максимальна напруга осередків була обмежена 3,9 вольтами замість звичайних 4,2 вольт. Незрозуміло, які змінні призводять до цього обмеження. Tesla сказала свого часу, що це стосується лише «невеликої групи» власників.

Як повідомляється, Тесла програла справу в суді, тому що її представники навіть не з’явилися на засідання. Таким чином перемога була автоматично присуджена позивачеві. У Тесли поки є можливість опротестувати рішення, але незрозуміло, чи будуть вони це робити чи ні. Компанію Tesla зобов’язали або вирішити проблему з батареєю, або виплатити неустойку.

Автопоради з посиланням на tu.no

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяСімейство Audi e-tron почорніло у версії S line black edition
наступна статтяRolls-Royce займеться виготовленням автомобілів на замовлення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я