В МВС боряться з корупцією при отриманні посвідчення водія: на майбутніх водіїв чекають суворіші іспити

0

З 2023 року в Україні діє оновлений алгоритм отримання посвідчень водія, тому що найбільшою корупційною справою в Україні вважається складання іспиту на право керування автотранспортом.

Ось із цією проблемою і покликані поборотися у МВС. На майбутніх водіїв чекають суворіші іспити. Йдеться про відеоспостереження та звукозапис при складання теоретичної та практичної частини іспиту.

Як повідомив під час прес-конференції заступник начальника Центру з питань впровадження цифрових інновацій Головного сервісного центру МВС Олександр Погорілий, планується створення таких прозорих умов, щоб “отримати посвідчення водія можливо було виключно, коли ти маєш знання та відповідні навички”.

“Всі решта варіантів, щоб не мали місця, скажімо так”, – додав він.

У зв’язку з цим пройде модернізація сервісних центрів. Класи будуть суттєво збільшені та обладнані спеціальними технічними засобами контролю з можливістю відеоспостереження та звукозапису.

“Відеоспостереження буде побудовано таким чином, щоб не було “сліпих” зон. Тобто в класі вже не буде якихось зон… Відео буде перехресне. І це дасть змогу попередити таку можливість як підказка кандидату у водіїв та інших неправомірних дій з боку, у тому числі наших співробітників”, – пояснив Погорілий.

Також, додав він, це дозволить кандидатам у водії легше заперечувати результати іспиту, адже вони зможуть запросити таке відео та його аналіз.

“Крім того, вводиться система Face ID, яка працюватиме на кожному комп’ютері в класі. Вона допускатиме або не допускатиме кандидата у водія, ідентифікуватиме його, що це саме та особа, яка і повинна складати цей іспит”, – розповів представник Головного сервісного. центру.

У процесі складання іспиту, додав він, особа також проходитиме додаткову ідентифікацію.

“Є додаткова система, вона встановлена і працює, яка унеможливлює віддалений доступ до комп’ютерів, до місць складання іспиту. І таким чином, ми закриваємо периметр теоретичного іспиту, який робить його прозорим і ефективним”, – наголосив Погорілий.

Погорілий розповів, що МВС створить із 148 сервісних центрів МВС 55 хабів по всій Україні, їх буде визначено за географічним принципом, насамперед, в обласних центрах та великих містах. Ці хаби прийматимуть теоретичний іспит, також там буде створено можливість складання практичного іспиту в автомобілях.

Планується, що у хабах будуть встановлені сучасні відеореєстратори, які чотирма камерами фіксуватимуть дії, що відбуваються на дорозі – перед та за автомобілем, а також дії, що відбуваються всередині автомобіля – перед та за кандидатом у водії. Це дасть можливість фіксувати поведінку кандидата та екзаменатора, дії їхніх рук та ніг – щоб “ніхто нікому не допомагав”.

“Однозначно писатиметься звук і це також дасть можливість нівелювати можливість якихось маніпуляцій в автомобілі. А також, наприклад, щоб інша особа складала (іспит) за кандидата у водії”, – зазначив Погорілий.

У МВС кажуть, що вже було проведено інвентаризацію транспортних засобів та автопарк планується частково оновити автомобілями, які вже будуть обладнані відповідними засобами технічного контролю.

Погорілий анонсував запуск відповідного пілотного проекту.

“Вже з 1 червня ми запускаємо перший пілот у чотирьох областях. Це Львівська, Київська, Одеська та Вінницька області, в яких ми опрацьовуємо всі нюанси того, що я вас озвучив, зробимо відповідні висновки. І вже це все потім масштабуємо по всій країні” , – Розповів він.

Крім того, Погорілий зазначив, що зараз у пілотному проекті запускається онлайн-запис на теоретичний іспит, що є новою опцією.

“Кандидат чи кандидатка буде чітко знати, розуміти, коли вона може, на який час, прийти і скласти теоретичний іспит. Поки що цієї опції не було”, – сказав він.

Нагадаємо, сервісні центри Міністерства внутрішніх справ (ВЦ МВС) почали боротися з несумлінними автошколами, які пропонували своїм учням купити посвідчення без чесного складання іспиту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяВ Україні можуть змусити деяких водіїв перескладати іспити з водіння: озвучено деталі і строки
наступна статтяВантажівки знову можуть їхати у Польщу через Ягодин

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я