В Україні хочуть підвищити штрафи за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають на це право

0

Підвищення штрафів та позбавлення водійських прав: новий підхід до дисципліни на дорогах?

Ініціатива щодо посилення відповідальності водіїв, зокрема за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають право першочергового проїзду, набирає обертів.

Нещодавня пропозиція народних депутатів Галини Третьякової, Мар’яни Безуглої та Ольги Василевської-Смаглюк до Верховної Ради містить зміни до закону, спрямовані на посилення відповідальності водіїв, які не надають перевагу в русі спеціальним транспортним засобам. Ця поправка, детально описана в документі “Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за ненадання переваги в русі транспортним засобам, які мають право на проїзд”, спрямована на вирішення проблеми постійного ігнорування водіями правил дорожнього руху, що надають перевагу транспортним засобам екстрених служб, у тому числі каретам швидкої допомоги, пожежним та поліцейським машинам. Таке нехтування заважає цим службам швидко дістатися до місця призначення, потенційно ставлячи під загрозу життя людей через запізніле втручання або зменшення небезпеки.

Існуюче покарання у вигляді штрафу в розмірі 680 гривень вважається недостатнім у порівнянні з потенційною шкодою, яку завдають такі порушення.

Щоб протидіяти цьому, законодавці рекомендують посилити покарання за ненадання переваги в русі автомобілям аварійно-рятувальних служб, швидкої допомоги, пожежним машинам, поліцейським автомобілям з увімкненими проблисковими маячками, а також транспортним засобам, що перевозять групи дітей. Сюди входять порушення, пов’язані з неправильним використанням смуги руху та створенням перешкод для руху транспортних засобів через неправильне паркування або зупинку. Порушення, що призвели або можуть призвести до створення загрози життю або здоров’ю людей, можуть призвести до штрафу від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також до позбавлення права керування транспортними засобами на строк від п’яти до десяти років.

Порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а також порушення правил зупинки, стоянки, паркування, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року.

Водночас, порушення, передбачені частиною 7 цієї статті, що створили або могли створити загрозу життю та/або здоров’ю людей, пропонується карати штрафом від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 10 років.

У разі прийняття законопроекту, він набуде чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЯким буде новий Nissan Leaf 2025 модельного року
наступна статтяВ МВС заявили, що штрафи за порушення ПДР надто низькі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я