Незабаром на українських дорогах появляться “патрулі-невидимки”, які будуть фіксувати порушення ПДР

0
412
кросовери Skoda Kodiaq будуть виконувати функцію "невидимих патрулів" - поліціянти будуть фіксувати порушення ПДР в автоматичному режимі

Автопарк патрульної поліції України поповнився новими кросоверами Skoda Kodiaq. Придбано чотири таких автомобілі, проте їхнє призначення – стати «фантомними патрулями».

Що таке «фантомний патруль» та що це змінить на дорогах України

Про фантомні патрулі повідомив голова Укрінфрапроєкту Кирило Хом’яков  – вони будуть оснащені спеціальними приладами, які допоможуть фіксувати швидкість авто, що рухаються в попутному та протилежному напрямі. Прилади визначатимуть перевищення допустимої швидкості руху. Такий спосіб аналізу даних сприяє мобільності поліцейських, забезпечує додатковий момент попередження порушення ПДР. Важливо, що для виміру швидкості транспортних засобів на дорогах, цим машинам не потрібно стояти на місці, вони можуть рухатися, паралельно опрацьовуючи дані.

Голова Укрінфрапроєкту Кирило Хом’яков зазначає, що поки що таких автомобілів буде лише чотири, оскільки це пілотний проєкт. Та вже з нового року планують, що такі патрулі діятимуть на постійній основі. Передбачається, що з 2021 року автопарк поповнять ще 150 таких авто.

кросовери Skoda Kodiaq будуть виконувати функцію "невидимих патрулів"
кросовери Skoda Kodiaq будуть виконувати функцію “невидимих патрулів” – поліціянти будуть фіксувати порушення ПДР в автоматичному режимі

Фантомний патруль — не поліцейський патруль

Фантомні авто не будуть мати спеціальних розпізнавальних знаків, проте матимуть все необхідне обладнання для фіксації швидкості у навколишніх транспортних засобів. Якщо буде зафіксовано порушення ПДР, таке авто увімкне мигалки та примусить водія припаркуватися на узбіччі. Порушення та складання протоколу відбуватимуться автоматично. На патрульних покладатиметься лише одне завдання — підписати постанову.

Плани з випуску таких патрулів були ще восени 2020 року. Згідно з повідомленням МВС, за три роки передбачають появу трьохсот таких автомобілів.

24Авто

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

four × 3 =