Процедура підготовки водіїв та отримання посвідчення в Україні буде змінена

0

В Україні термін між теоретичним і практичним іспитами в територіальному сервісному центрі Міністерства внутрішніх справ збільшиться з трьох місяців до двох років.

Проєкт постанови розроблено Міністерством внутрішніх справ України на виконання Закону України від 14 липня 2020 року № 786-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців», підпункту «б» пункту 10 Указу Президента України від 08 листопада 2019 року № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави», з метою імплементації положень Директиви Європейського Парламенту і Ради 2006/126/ЄС від 20 грудня 2006 року про посвідчення водія до національного законодавства.

Проєкт постанови передбачає збільшення строку дійсності результатів складеного теоретичного іспиту, які вважаються дійсними на сьогодні протягом трьох місяців, належна організація проведення першого етапу практичного іспиту в територіальному сервісному центрі МВС дозволить скоротити час прийняття зазначених іспитів та об’єктивно оцінити навички керування транспортними засобами.

Проєкт постанови сприятиме спрощенню процедури проведення практичних іспитів у територіальних сервісних центрах МВС, удосконаленню надання фізичним особам адміністративних послуг з оформлення, видачі, повернення та обміну посвідчень водія, усунення ускладнення подачі документів для відкриття відповідної категорії більшістю осіб, які повинні підтвердити стаж водіння (навички керування, безперервний стаж), оскільки навички водіння є компонентами свідомого керування водієм транспортним засобом, що виконується ним як повноправним учасником дорожнього руху повністю автоматично.

Крім того, проєкт постанови передбачає можливість укладення договору купівлі-продажу в електронному вигляді з використанням сервісу «Електронний кабінет водія» без особистої присутності в такому органі суб’єкта отримання послуги, а також цифровізацію адміністративних послуг в Україні.

Замовити обмін та відновлення посвідчення водія можна буде в “Електронному кабінеті водія”. Щоб отримати до нього доступ потрібно ввести дані через ID.GOV.UA або через ПРИВАТ BANKID. Також за допомогою онлайн-сервісу можна:

  • перевірити авто за VIN-кодом;
  • сплатити штрафи;
  • верифікувати дані;
  • призначити Належного користувача.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

thirteen − six =