В ЗМІ з’явилися чутки про електромобіль від Apple та реакцію Ілона Маска

0
415

У ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що компанія Apple готує до випуску електромобіля, але джерела суперечать один одному

Проте ажіотаж навколо цієї теми виявився таким великим, що навіть Ілон Маск відреагував на неї в Твіттері.

Компанія Apple ніколи офіційно не заявляла про плани зайнятися випуском електромобілів, але в 2014 році численні витоки явно вказували на те, що IT-гігант дійсно створив автомобільний підрозділ і в таємниці веде розробку електрокара. Ходили чутки, що проект носить кодове ім’я Titan і що Apple домовилася з Magna про виробництво своєї машини в австрійському Граці (днями, до речі, рівно про те ж з Magna домовився електромобільні стартап Fisker). Навесні 2016 року китайська ЗМІ навіть опублікували шпигунські знімки прототипу електромобіля Apple в розфарбуванні таксі – очікувалося, що серійним він стане в 2020 році. Але восени 2016 року Bloomberg повідомив, що Apple закрила проєкт, розформувала розробляла його команду і залишила тільки ту її частину, що займалася системою автономного водіння.

Той самий таксомотор Apple, який «виплив» у китайських ЗМІ

Причини згортання автомобільного проєкту, зрозуміло, ніколи офіційно не озвучувалися, але багато експертів сходяться на думці, що, по-перше, електромобіль Apple не ніс в собі нічого революційного, а саме проривів які всі очікують від «яблучної» марки, а по-друге, машина вийшла дуже дорогою. Пізніше рівно такий же шлях пройшов британський виробник побутової техніки Dyson: розробив електромобіль і навіть почав будувати для нього завод в Сінгапурі, але потім все скасував, так як зрозумів, що заробити на цьому проєкті не вийде.

Що до системи автономного водіння, то в уповільненому режимі Apple дійсно вела її розробку, але не на своїх, а на чужих машинах-носіях, які не раз потрапляли в об’єктиви фотошпигунів.

На цьому тижні в ЗМІ з’явилися повідомлення, що Apple все-таки реанімувала електромобільні проєкт і на всю контактує з азіатськими постачальниками комплектуючих, про що ці постачальники повідомили китайському виданню United Daily News. Стверджується, що Apple випустить свій електромобіль вже восени 2021 року, але постачальники чесно визнають, що замовник, який фігурує в листуванні як American Double A – це може бути Amazon, який, як відомо, в партнерстві з стартапом Rivian готується до випуску великої партії електричних фургонів. Можливо, звичайно, під American Double A маються на увазі одночасно Apple і Amazon.

Загалом, спекулятивне вкидання з Китаю ми б точно пропустили і не стали б про нього розповідати, але одночасно з ним була опублікована ексклюзивна замітка від Reuters, дуже шанованого інформагентства, яке посилається на власні джерела, що працюють безпосередньо з Apple. Ці джерела стверджують, що Apple реанімувала електромобільні проєкт ще в 2018 році, але серійна машина побачить світ не раніше 2024 року, а гальмування бізнес-процесів в зв’язку з пандемією COVID-19 може відсунути дебют і на більш пізній термін.

Джерела Reuters говорять, що Apple не буде все робити сама і, швидше за все, скооперується з яким-небудь великим автовиробником для розробки і випуску своїх електромобілів, тобто платформа у них буде запозичена. Не виключено, до речі, що партнером стане тайванський Foxconn, головний збирач Apple iPhone, який заявив недавно, що розробив власну електромобільні платформу.

Головною «фішкою» машин Apple, як стверджують джерела, стануть якісь одноелементні (monocell) літій-залізо-фосфатні АКБ, які дозволять радіально знизити вартість і збільшити дальність ходу електромобілів. Суть в тому, що всередині осередків, з яких складається акумулятор, не буде окремих елементів, які за формою і розміром нагадують побутові пальчикові, і таким чином сильно економиться місце і збільшується ємність АКБ. Але це, повторимося, зі слів джерела.

Глава Tesla Ілон Маск відреагував в Твіттері на повідомлення Reuters. Він нагадав, що Tesla вже використовує на зібраних в Китаї електромобілях літій-залізо-фосфатні батареї, а що до «моноячеек», то це, швидше за все, якась помилка, так як напруга в таких осередках буде в сто разів нижче, ніж в осередках, набраних з окремих елементів. Загалом, поки це все гадання на кавовій гущі.

 

 

У прив’язці до теми Ілон Маск також зізнався, що у важкі часи, коли Tesla запускала у виробництво Model 3 (очевидно, мається на увазі 2018 рік і авральні роботи в наметовому конвеєрі, який довелося споруджувати як тимчасову заміну непрацюючому основному конвеєру), він пропонував гендиректору Apple купити компанію Tesla за 1/10 її нинішньої вартості (тобто близько 60 млрд доларів), але той відмовився зустрічатися.

 

 

Можливо, сьогодні Тім Кук сильно шкодує про те своє рішення, адже всього за два роки після кризи Tesla стала найдорожчою в світі автомобільною компанією. Що до власного електромобіля Apple, то на підставі наявних даних складно зробити якісь висновки крім того, що IT-гігант, якого все частіше звинувачують у кризі ідей, так чи інакше вивчає можливості диверсифікації бізнесу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

4 × 2 =