Вартість сертифікації переобладнаних транспортних засобів визначається ринком – Мінінфраструктури

0

Відтак, за інформацією суб’єктів сертифікації, вартість сертифікації переобладнаних авто для роботи на газовому паливі складає в середньому від 2400 до 3000 грн.

Вартість сертифікації переобладнаних транспортних засобів, у тому числі з газовими установками, напряму залежить від вартості лабораторних випробувань, що проводяться з метою оцінки їх безпеки та відповідності, і на їх основі визначається суб’єктами ринку.

Про це йшла мова на нараді щодо питань, які виникають під час проведення робіт з оцінки відповідності переобладнаних колісних транспортних засобів, що відбулася 8 жовтня у Мінінфраструктури під головуванням першого заступника Міністра інфраструктури Дмитра Абрамовича.  Участь у нараді також взяли представники Міністерства, ДП «ДержавтотрансНДІпроект», ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ», ОС ПП «АЄС СТАНДАРТ», ТОВ «ЦЕНТР АВТО», ТОВ «АВТОТЕХНОСЕРВІС», ТОВ «УКР-ТЕСТ-СТАНДАРТ» та ТОВ «КСЦ КОНКОРД».

З метою підвищення безпеки транспортних засобів та мінімізації випадків їх загоряння чинний Закон України “Про дорожній рух” вимагає, щоб всі переобладнані авто, у тому числі з газовими установками, проходили обов’язкові випробування та відповідним чином сертифікувалися. Це, у свою чергу, унеможливлює самовільне встановлення газового обладнання при переобладнанні авто та видачу відповідних фіктивних документів “на коліні”.

Наразі в Україні працює 10 суб’єктів, які проводять сертифікацію колісних транспортних засобів та близько 400 дільниць які проводять випробування. Вони самостійно визначають вартість сертифікації, основну частину якої складає обов’язкові лабораторні випробування. Саме результати цих випробувань дозволяють встановити відповідність колісного транспортного засобу вимогам безпеки. Разом з тим, роботи з оцінки відповідності переобладнаних колісних транспортних засобів, а особливо тих, що переобладнані для роботи на газових паливах, ще більш об’ємні у зв’язку із потребою перевірки більшої кількості показників відповідності колісного транспортного засобу вимогам безпеки, тому і їх вартість відповідно більша.

Відтак, за інформацією суб’єктів сертифікації, вартість сертифікації переобладнаних авто для роботи на газовому паливі складає в середньому від 2400 до 3000 грн.

Водночас зменшення об’ємів перевірок є недопустимим, тому що це суперечить вимогам законодавства та може негативно вплинути на безпечність конструкцій колісних транспортних засобів і нести загрозу життю та здоров’ю учасникам дорожнього руху.

Також 16 жовтня 2020 року вступають в дію нові зміни до Закону України “Про дорожній рух”, якими скасовується погодження технічних умов Мінінфраструктури та МВС, у зв’язку з чим органи із сертифікації нестимуть ще більшу відповідальність за результати проведення процедур з оцінки відповідності.

Міністерство інфраструктури України закликає органи із сертифікації активніше долучатися до обговорень проєктів нормативно-правових актів, які розробляє Мінінфраструктури, оскільки такі нормативно-правові акти напряму стосуються діяльності органів із сертифікації.

Джерело – Міністерство інфраструктури

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяТворці Cyberpunk 2077 помістили в гру спорткар Porsche 930
наступна статтяBugatti відазначила шампанським рекорд, який можливо вже побитий

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я