Водіїв попереджено про штрафи за неправильне використання фар

0

Встановлення самостійно ксенонових фар може призвести до накладення штрафу.

Заміна ламп фар на ксенонові, галогенні чи світлодіодні може покращити видимість водію, але також може засліплювати зустрічних водіїв, створюючи небезпечну ситуацію на дорозі, особливо якщо фари не були спеціально підготовлені для встановлення таких ламп.

Тому, для уникнення штрафів, варто встановлювати тільки ті лампи, які передбачені заводом-виробником. Якщо конструкція автомобіля не передбачає використання інших типів ламп, то змінювати їх самостійно заборонено.

Крім того, використання ксенонових ламп без автоматичного коректора кута нахилу фар та пристроїв для очищення фар заборонено. Експлуатація автомобіля з такими фарами також не дозволяється.

Відповідно до частини 2 статті 122 КУпАП, використання фар, що не відповідають вимогам відповідних стандартів, може призвести до нарахування штрафу в розмірі 510 грн. Крім того, відповідно до частини 1 статті 121 КУпАП, якщо водій керує транспортним засобом, який був переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм та стандартів, то він може отримати штраф у розмірі 340 грн, якщо це його перше порушення. Якщо порушення повторюється протягом року, водій може бути позбавлений права керування на період від 3-х до 6-ти місяців.

Тому, перш ніж здійснити заміну ламп фар на своєму автомобілі, водії мають переконатись, що встановлення таких ламп передбачено заводом виробником, і використовувати лише лампи, які відповідають цим вимогам.

Пам’ятайте, що безпека на дорозі залежить від кожного водія, і неправильно встановлені лампи фар можуть створювати небезпеку для всіх учасників руху.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПредставлена оновлена Mazda 3
наступна статтяПредставлено оновлений Jeep Wrangler

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я