додому Цікавинки Водневий авто на одній заправці пройшов майже 2500 кілометрів

Водневий авто на одній заправці пройшов майже 2500 кілометрів

0

Крихітний електромобіль на водневих паливних елементах встановив світовий рекорд Гіннесса.

Студенти Делфтського технологічного університету в Нідерландах проїхали розробленим у технічній майстерні закладу автомобілі Eco-Runner XIII 2488 кілометрів всього на одному кілограмі водневого палива. Маршрут припав на німецьку трасу Імендіген і тривав три дні.

При цьому майбутні інженери встановили новий світовий рекорд найдовшої відстані, пройденої на одному баку екологічно чистого газу, увійшовши до Книги рекордів Гіннеса.

Молоді винахідники довели, що електромобілі на водневих паливних елементах, які виробляють електрику, мають перспективне вирішення для промислового виробництва: команда у Делфті вбачає в автомобілі з водневим двигуном доповнення до традиційних електромобілів, а не як їх конкурента.

У паливному елементі FCEV водень та кисень генерують електричну енергію. Ця енергія спрямовується в електродвигун та/або акумулятор за необхідності. Фото: BMW

“Водень і електромобілі йдуть пліч-о-пліч. Нема одного великого переможця. Все йде до того, що майбутнє альтернативних видів палива у найближчі роки будуватиметься на співпраці, а не конфліктах”, – заявила прес-секретар групи Елін Швітерт.

До речі, світовий автогігант BMW на початку цього року випустив на дороги свої автомобілі iX5 Hydrogen із водневим двигуном, відкривши двері у перспективний сегмент транспорту, що надихнуло студентів на активізацію розробок саме з таким типом силового агрегату.

Електричний автомобіль Eco-Runner XIII розвиває всього 44 км/год. Фото: Аutovisie

І хоча Eco-Runner модель XIII сьогодні позиціонується як найефективніший електричний водневий автомобіль, розраховувати на його серійне виробництво поки не варто. Це – лише натяк на серйозні розробки у майбутньому. Всупереч вражаючому запасу ходу, одномісний “болід” вагою 158 фунтів (71 кг) може розвивати швидкість лише 44 км/год.

Ось так можна співставити габарити електричного малюка на водневих паливних елементах відносно зросту студентів-розробників. На світлині момент засвідчення рекорду та диплом про його визнання. Фото: dreso.com

Цей сегмент лишається перспективним. У 2022 році по всьому світу було продано понад 56 000 водневих автомобілів, і очікується, що до 2029 року його ринок по вартості попиту досягне 17,88 млрд доларів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяКультовий скутер Vespa GTV оновили: фото
наступна статтяВнаслідок ДТП на Львівщині травмовані неповнолітні водій та пасажир мотоцикла – поліцейські проводять розслідування

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я