Вибір мастила для автомобіля: на що звернути увагу

0

Двигун ще називають серцем автомобіля. Щоб серце билося справно, потрібно правильно підбирати моторні масла. Оливи виконують багато важливих функцій: охолодження, герметизація, захист від корозії, очищення тощо. Ці властивості дозволяють подовжити експлуатаційні характеристики мотора. Для різних типів транспортних засобів потрібні різні види мастила.

Поради щодо вибору моторного мастила

Насправді вибір моторного мастила до машини не такий складний процес, яким може здаватися на перший погляд. Перш за все потрібно перевірити рекомендації заводу-виробника транспортного засобу. Автозаводи вказують характеристики рекомендованого мастила до кожної марки автомобіля також на власному сайті.

Перед покупкою потрібно звернути увагу на основні типи моторних олив:

  • синтетична: має високі експлуатаційні характеристики, в процесі роботи транспортного засобу майже не змінюється та продовжує «життя» двигунові автомобіля;
  • напівсинтетична: універсальний продукт, співвідношення компонентів якого може бути різним (до 70%), тому потрібно ретельно вивчати властивості олії;
  • мінеральна: найшвидше зі всіх видів змінює властивості в процесі експлуатації, тому вимагає частої заміни.

Використання синтетичних мастил допомагає знизити рівень шкідливих викидів у атмосферу, проте така продукція має високу ціну в порівнянні з іншими видами олій. Мінеральне мастило підходить не всім типам двигунів.

Про що потрібно пам’ятати покупцям

Підбір правильного моторного мастила може бути кропітким процесом, якщо це робити вперше. Автовласникам потрібно ознайомитися з інструкцією та з додатковою інформацією, яка є у вільному доступі, наприклад у блозі: https://www.motornemaslo.com.ua/. Моторне мастило повинно мати в’язкість, яка рекомендована виробником продукції.

Мастильні матеріали повинні бути оригінальними, що дозволить продовжити експлуатаційні властивості мотора. Купуючи дешеві продукти сумнівної якості, є ризик виникнення відкладень у робочих механізмах. Для автомобілів, які їздять дуже інтенсивно, важливо обрати мастило, здатне витримувати великі навантаження.

Важливо враховувати сумісність окремих елементів механізму з мастилом. Наприклад, сальники з нітрильної гуми не сумісні з синтетичними маслами. Проте заміна сальників дозволяє використовувати такий тип мастила. Для відмінної роботи мотора потрібно вчасно проводити заміну оливи (відповідно до рекомендацій виробника транспортного засобу). Середня періодичність заміни становить 10 тис. км.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяStellantis Україна анонсує план запуску нових моделей Брендів PEUGEOT, CITROEN, OPEL та DS Automobiles в 2023 році. Фото
наступна статтяАвтомобільний акумулятор може працювати довше: ось що потрібно робити водіям

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я