Вибір рукава для газового зварювання: що потрібно знати

0

Зварювальний рукав необхідний для транспортування до обладнання різних газів та рідкого палива під підвищеним тиском. Він складається і внутрішнього, армуючого та зовнішнього шарів. Перший контактує з середовищем, а зовнішній має певний колір для легкого визначення сфери призначення шланга.

Типи та маркування

Зварювальні рукави поділяють на три типи:

  • Перший. Актуальний для газоподібного палива та ацетилену. Розрахований на відносно низький тиск.
  • Другий. Підходить для рідких складів.
  • Третій. Потрібен для подачі кисню. Він працює за більш серйозного тиску.

Рукави для зварювання з газом повинні відповідати ГОСТ 9356-75. За ним умовні позначення містять інформацію про найменування, клас, внутрішній діаметр, розрахунковий тиск і кліматичне виконання. Майже всі види можуть використовуватися при температурах від -35 до 70 градусів. Є варіанти і для роботи в найсуворіших умовах. Усі характеристики наносяться за довжиною рукава. Там є інформація про ДЕРЖСТАНДАРТ, який регламентує якісне виконання.

Конструктивні особливості

Внутрішню частину роблять із чорної гуми технічного призначення. Вона стійка до хімічних середовищ та речовин. Зверху є один або кілька шарів каркасу та ниток. Це потрібно для підвищення характеристик міцності виробу. Верхній шар роблять із гуми. Вона відрізняється морозостійкістю, може мати додаткові добавки для роботи у певних умовах. Нитяний каркас виготовляється з бавовняного волокна або штучного зі спеціальними просоченнями.

Через різне виконання виробу застосовують для подачі тільки газу, для якого вони створені. Перед першим застосуванням обов’язково кожен шланг продувають повітрям. Це дає змогу видалити тальк. Важливо стежити, щоб у повітряних масах не було домішок олії.

Шланг кисневий та інші типи для зварювальних робіт повинні мати довжину до 30 м складатися не більше, ніж з трьох відрізків. Їх з’єднання відбувається із застосуванням спеціальних ніпелів та додаткових хомутів.

Особливості вибору

Рукав для проведення газозварювальних робіт повинен мати кріплення до балонів та пальників. Перед покупкою вивчіть клас та маркування. Вивчіть запас міцності. Цей параметр повинен у кілька разів бути більшим за робочий гідравлічний тиск. Варіанти цього класу мають бути гнучкими.

При виборі акцент робить внутрішній діаметр. Для моделей, які розраховані на тиск до 2 МПа, цей показник варіюється від 6,3 до 16 мм. Точні цифри та відхилення від номінальних значень прописані в ГОСТ. Якщо кисневий рукав може витримати тиск 4 МПа, то його діаметр повинен становити від 6,3 до 8 мм.

Поверхня шланга при проведенні рукою повинна бути без дефектів. У рукавів описуваного типу є термін придатності, заздалегідь вивчіть дату виготовлення на маркуванні.

Рукави для газового зварювання обов’язково перед надходженням у продаж проходять випробування на міцність та герметичність. Вивчаються та навантаження на розрив. Для передачі, перевезення та зберігання шланги укладають у бухти. Їхній діаметр повинен бути не менше 300 мм. Зв’язують їх із використанням тканинної стрічки. Її ширина – від 30 до 40 мм. Закріплення стрічки відбувається у трьох місцях.

Усі газові шланги перед експлуатацією мають оглядатися. Перевіряється їхня цілісність. Раз на 30 днів виріб відчувають тиском з використанням азоту або стисненого повітря. Раз на три місяці рукави проходять огляд. В нього містить зовнішню діагностику, гідравлічні випробування. При виявленні несправностей виконують заміну.Придбати такий рукав ви можете у виробника Gumatech на сайті https://gumatech.pro/g101599044-rukav-gazovyj-gost

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяMaserati назвала нову дату дебюту кросовера Grecale
наступна статтяVolvo збереже паливний XC90 після випуску електромобіля

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я