Як самостійно визначити, чи вам заливають якісний бензин: названі способи

0

Неякісне паливо – одна із проблем українських заправок. Однак вихід є: можна самостійно перевірити якість палива, щоб не зношувати двигун своєї ластівки і не міняти згодом усю паливну систему.

Перевіряємо якість дизпалива

Найпростіший спосіб перевірити якість палива: наливаємо його в прозору посудину, закупорюємо пробкою та відстоюємо. Якщо воно низької якості, то незабаром набуде темний відтінок, а також дасть осад.

Якщо пальне “розбавили” водою, це сформує окремий шар рідини. Для визначення наявності механічних домішок слід пропустити ДП через паперовий фільтр. Якщо вона хорошої якості, то залишить світлу пляму, а низькоякісне пальне – велика темна.

Якісне дизельне паливо має не дуже різкий запах, колір від світло-коричневого до бурого із синюватим відтінком. Після випаровування воно залишає на аркуші чистого паперу жирну пляму, тоді як бензин випаровується безвісти.

Перевіряємо якість бензину

Старий бензин може зашкодити сучасному двигуну. Іноді невідповідна якість палива помітна під час візуального огляду – на поверхні брудно-руда плівка, схожа на болотну рідину. Іноді видно воду. Іноді б’є в ніс нетиповий та дуже неприємний запах.

Однак є способи визначити неналежну якість бензину вже у процесі його використання. Слід звернути увагу на такі ознаки:

  • Проблеми при запуску

Забруднене або застояне паливо не забезпечує належної потужності для запуску двигуна. Якщо авто або двигун не заводяться, це може бути наслідком неякісного (старого, брудного, розведеного тощо) бензину. Якщо інших проблем нема, слід перевірити саме бензин.

  • Шипіння, посвистування та інші нетипові звуки

Поганий бензин не згоряє рівномірно. Як наслідок двигун починає видавати незвичайні звуки. Однак шуми (як і чорний вихлопний дим, неприємний запах) не є 100% індикатором, оскільки можуть викликатись іншими несправностями – наприклад, потрібна заміна паливного фільтра.

  • Двигун часто глухне

Якщо бензин забруднений сторонніми речовинами, включаючи звичайний бруд або воду, двигун може спонтанно затихнути, оскільки паливо не згоряє належним чином.

  • Підвищена витрата палива

Споживання більшої кількості палива, ніж зазвичай, у тих самих умовах може вказувати на проблеми із самим бензином. Справа в тому, що двигуну з поганим бензином доводиться працювати з більшим навантаженням, щоб генерувати належну потужність. Через це витрати пального відчутно підвищуються. Коли цей симптом відзначається поруч із іншими, слід подумати якість палива.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНа виставці у Києві показали спеціальні авто, які допомогають бійцям ЗСУ на фронті
наступна статтяВ яку суму обійдеться техогляд автомобіля у 2023 році

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я