Як швидко вибратися із снігового замету: поради водіям

0

Цьогорічна зима в Україні дуже мінлива з точки зору погоди. Ще зранку може бути плюсова температура, а ввечері все засипати снігом. Автоексперти не радять в таку погоду виїжджати на власному авто. Однак це неминуче.

Саме тому OBOZREVATEL зібрав головні поради для тих, чия машина зненацька опинилась у сніговому заметі – через непередбачувану погоду чи заїхавши у кучугур. Як витягнути авто зі снігу, завести і безпечно поїхати?

Возіть з собою лопату

Оскільки снігопад може застати вас несподівано, вам просто необхідно весь час мати під рукою лопату, щоби відкопати машину з-під снігу, який блокує колеса. Цей інструмент також допоможе розчистити шлях, якщо ви випадково опинитесь на неприбраному узбіччі.

Найкращий виїзд із замету – це той шлях, яким ви у нього потрапили. У снігу вже є прокладена колесами колія, яка може бути достатньо щільною, щоби не вгрузнути. Але для цього її треба не розрихлити під час руху. Тому виїжджати треба заднім ходом і плавно. Потренуйтесь стартувати задом повільно – ця навичка вам може знадобитись. І в жодному разі не газуйте, вибираючись із кучугуру. Це тільки погіршить ситуацію.

Якщо сніг все одно занадто рихлий, щоби виїжджати з нього, зробіть собі міцнішу дорогу з того, що є під рукою. Це можуть бути гілки, які ви знайдете на місці, цегла, дошки, килимки з салону і навіть наповнювач для котячого лотка, який можна насипати на сніг. Розмістіть “ущільнювач” під колесами по ходу виїзду – він має створити більш надійне покриття. Якщо машина не хоче заїжджати на нього, поставте її на цю “колію” за допомогою домкрата.

Часом виїхати із замету не дає вибоїна у снігу. В такому разу можна спробувати розкачати машину туди-сюди, щоби вона набула необхідного для виїзду імпульсу. Поставте автомобіль на найнижчу передачу і просуньтесь трохи вперед, а потім повільно поверніться назад. Не збільшуйте оберти двигуна. Зупиніться, потім знову подайтесь вперед і піддайте трохи газу. Це може утрамбувати пухкий сніг і, можливо, дати вам достатнє зчеплення, щоб вибратися. Якщо відчуєте, як шина пробуксовує, негайно приберіть ногу з педалі газу.

Ще один спосіб розгойдування можна застосувати, якщо ваше авто може трохи рушити вперед, але потім зупиняється. Спробуйте розгойдуватися вперед і назад за допомогою передньої та задньої передач. Дайте трошки газу, щойно автомобіль почне розгойдуватися вперед із заднього ходу. Це може дати вам достатній імпульс для руху. Але майте на увазі, що таке швидке перемикання може призвести до перевантаження вашої коробки передач. Тому цей метод можна використати тільки декілька разів поспіль, щоби не призвести до складної поломки.

Деякі автоексперти твердять – щоби не забуксувати у снігу, краще мати менш пружні колеса. Тому і рекомендують трошки спустити шини. Але робити це треба акуратно – не більше, ніж на 0,1 атмосфери. Цей трюк можна провертати, якщо ви знаєте, що зможете швидко підкачати колеса назад.

Спробуйте трюк із гальмами

Якщо ваш автомобіль взагалі не рухається або пробуксовує, спробуйте загальмувати, в той же час, коли ви даєте трохи газу. Це повинно зменшити обертання та передати певну потужність колесам. Якщо у вас передній привід і вам не перегороджують шлях бордюри або інші машини, спробуйте трохи повернути колеса в інший бік – можливо це дасть вам більше зчеплення з дорогою. Але не намагайтесь застосовувати цей трюк довше, ніж кілька секунд, щоби не перегріти гальма.

Якщо у вас передня передача, не зупиняйтеся відразу після того, як виберетесь із замету. Їдьте туди, де видно, що шар снігу менший, і ви можете безпечно зупинитися. Якщо ви їдете заднім ходом, продовжуйте рухатись назад ще кілька метрів, а потім приберіть ногу з педалі газу. Сніг зупинить вас. Після цього переключіться на знижену передачу і плавно прискорюйтеся, рухаючись прокладеними вами слідами, досить швидко, щоби вирватись звідти, де ви застрягли.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/yak-shvidko-vibratisya-iz-snigovogo-zametu-poradi-vodiyam.htm?_gl=1*13t0ju*_ga*MTcwMDYwMjc2NC4xNjY0NzgwNDU4*_ga_JBX3X27G7H*MTY3MjE1MjE2Ni41MC4wLjE2NzIxNTIxNjYuNjAuMC4w

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЗа тиждень Tesla подешевшала на 85 мільярдів доларів
наступна статтяЯкі новинки готує Skoda на 2023 рік: фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я