Які розхідники і на якому пробігу потрібно міняти в автомобілі 

0

Напевне, кожен водій би хотів таку машину, де потрібно лише періодично заливати пальне і більше ні про що не перейматися… 

Але помріяли і досить. Автомобіль сповнений різних вузлів та агрегатів, що мають властивість зношуватись. До того ж постійно потрібно щось міняти, доливати, промивати та інше. Якщо із заміною деяких розхідників можна впоратись самому, то з іншими, з якими виникають труднощі, краще звернутись до спеціалістів на перевірених СТО в Івано-Франківську .
Отже, зараз ми і визначимо, коли що потрібно робити і на якому пробігу.  

 

Моторне мастило   

Ця робоча рідина підлягає заміні після 7 000 км пробігу. Її замінюють разом із масляним фільтром, а перевіряють орієнтовно раз на місяць і цього достатньо.  

Є водії, які міняють мастило після 10 000 пройдених кілометрів. Але це число може коливатись залежно від умов експлуатації автомобіля. Про масляний щуп вам точно відомо, тому візьміть собі гарну традицію іноді його використовувати для моніторингу рівня мастила.  

  

Охолоджуюча рідина    

Зазвичай її доливають, а ось повна заміна відбувається аж через 160 000 кілометрів пробігу. Це приблизно раз на 3-4 роки.  

Але перевірку ніхто не скасовував і раз на 2-3 тижні заглядайте в розширювальний бачок, щоб потім не заглядати в гаманець при ремонтних роботах.  

Якщо ви долили антифриз, але він занадто швидко витратився, то це привід заїхати в автосервіс. Ймовірно, що у бачку утворилась тріщина, через котру рідина втікає.    

  

Гальмівні колодки    

Тут орієнтуємось на коробки передач: якщо автоматична, то заміна кожні 25 тис. км, якщо механічна – то пройде і 30 тис. км. Передні колодки частіше міняють, тому що вони більше піддаються більшому навантаженню.  

Якщо колодки міняють, то парно, адже їздити з колодками різного ступеню зношеності не можна.    

Заміна гальмівної рідини 

Її міняють раз на 2 роки, за цей час автомобіль в середньому встигає проїхати 40 тисяч кілометрів. Але перевіряти рідину варто часто, щоб бути впевненим, що вона працює за призначенням і потрапляє в розширювальний бачок. Бо якщо мастила та рідини змішаються, то авто ризикує відправитись на смітник.  

    

Рідина гідропідсилювача керма (ГПК)    

Перевіряти її рівень варто щомісяця, а заміна має відбуватись за потреби. Якщо раптом кермо стало «важчим», то це свідчить про те, що рівень низький і потрібно долити рідини.  

    

Заміна фільтрів  

  

Паливний фільтр на бензинових двигунах служить досить довго – його міняють раз на 80 тис. км, а ось на дизелях трохи слабші, через що вони підлягають заміні вже через 20-30 тис. км. Якщо будете міняти, то пам’ятайте, що сітку бензонасосу теж треба поміняти.  

  

Повітряний фільтр на бензинових – 40 тис. км, на дизельних – 30 тис. км. Він має ще «тяжчу долю», аніж паливний: в повітрі міститься більше сміття, аніж в пальному.  

Якщо ігнорувати заміну, то швидко помітите зниження потужності двигуна, а витрати пального значно зростуть.   

  

Свічки запалювання    

Зазвичай кожні 30-50 тисяч кілометрів пробігу. Якщо автомобіль експлуатується в нормальних умовах і споживає хороше пальне, то свічки служитимуть довго.  

Але все одно в якийсь момент їх потрібно замінити, це буде зрозуміло за падінням потужності силового агрегата.   

  

Заміна ланцюга газорозподільного механізму    

Кожні 150 тисяч кілометрів пробігу.  

Якщо ланцюг не може більше коректно виконувати свою роботу, дуже страждає двигун від пошкоджень. Внаслідок цього він може деформуватись і йому знадобиться ремонт, а як відомо ціни на ремонтні роботи силових агрегатів високі.      

Щоб не допускати критичних ситуацій з вузлам та механізмами вашого автомобіля, візьміть хорошу традицію відвідувати сервіси, котрі підтримуватимуть надійних та справний технічний стан автівки.    

Щоб знайти для себе якісний сервіс у Івано-Франківську скористайтесь сайтом Dexpens https://www.dexpens.com/Companies/Ivano-Frankivsk  . Тут зібрані різні СТО та інші майстерні зі всіх міст України. Заодно ви маєте змогу почитати відгуки інших користувачів, глянути фото та поспілкуватись із фахівцями. 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяVolkswagen анонсував новий ліфтбек з безрамковими дверима, який буде дешевшим Arteon
наступна статтяАвстралійський комітет провів краш-тест нової Toyota Land Cruiser 300

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я