Європейські виробники вантажівок зобов’язуються відмовитись від дизельного палива до 2040 року

0
вантажне авто
вантажне авто

Усі вантажівки європейського виробництва будуть вільними від викопного палива до 2040 року після того, як цього тижня було досягнуто домовленості між виробниками

У спільній декларації Європейської асоціації автовиробників (ACEA) та Інституту досліджень впливу клімату (PIK) Постдама виробники вантажних автомобілів дійшли висновку, що всі важкі комерційні автомобілі відмовляться від двигунів, що працюють на звичайному паливі (наприклад, дизелі), щоб досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року.

Раніше Європейська Комісія заявляла про свій намір щодо того, щоб її держави-члени до 2050 року були нейтральними до вуглецю.

ACEA заявила, що ціль буде досяжною, якщо вантажівки не будуть вуглецевими до 2040 року, за умови побудови розгалуженої інфраструктури зарядки та заправки по всій Європі для підтримки альтернативних способів рушія.

Також було запропоновано нормативну базу, що передбачає “комплексне ціноутворення на СО2”.

“Зміна клімату є найголовнішим викликом нашого покоління”, – сказав Генрік Хенрікссон, голова правління комерційних автомобілів ACEA та генеральний директор Scania.

“У той же час бурхлива пандемія Covid-19 поставила в центрі уваги вирішальну роль, яку відіграють автомобільний транспорт та логістика для забезпечення того, щоб їжа, ліки та інші товари першої необхідності були доступні тим, хто їх потребує”, – сказав пан Хенрікссон.

Пан Хенрікссон підписав документ під декларацією “Ми готові, можлива транспортна система з нульовим рівнем викидів”, до якої приєдналися окремі начальники Daimler Trucks, Volvo Group, Iveco, MAN, DAF та Ford Trucks.

“Якщо автомобільний вантажний транспорт повинен зберегти свою роль у служінні суспільству, нам потрібно якомога швидше відійти від викопного палива. Ми не тільки переконані, що це необхідно, ми знаємо, що це можливо, і готові це здійснити Але ми не можемо зробити це самостійно – нам потрібні політики та інші зацікавлені сторони, щоб об’єднати зусилля з нами “.

голова ради директорів комерційних автомобілів ACEA, генеральний директор Scania, Генрік Хенрікссон
голова ради директорів комерційних автомобілів ACEA, генеральний директор Scania, Генрік Хенрікссон

У нещодавній доповіді зазначається, що уряд Великобританії планує заборонити продаж нових автомобілів на бензині та дизелі до кінця цього десятиліття, слідуючи слідам ряду інших держав та країн світу.

Минулого місяця Річард Денніс, головний економіст аналітичного центру Австралійського інституту, запропонував федеральному уряду вводити податки на вантажівки в Австралії, а не на електричні пасажирські транспортні засоби.

“Якби уряд – штат або федеральний – був зацікавлений у справжній транспортній реформі, то, можливо, якась плата за користування електричними транспортними засобами була б частиною цього, але перше, що ви зробили б, це запровадити масову оплату на відстані від важких вантажівок”, – пан Денніс в той час сперечалися.

У серпні 2020 року міністр тіні з питань зміни клімату та енергетики Марк Батлер сказав Drive, що федеральний уряд “спав за кермом” щодо своєї політики щодо викидів.

Чинне законодавство Австралії щодо викидів базується на стандарті “Євро 5”, який був введений в Європі в 2009 році, тоді як Європейський Союз повинен ввести набагато жорсткіші правила “Євро 6d” з 2021 року.

вантажне авто
вантажне авто

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяМарка електрокарів Lucid почала експансію на схід США
наступна статтяПоліція встановлює обставини ДТП, у якій загинув велосипедист на Сумщині

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я