Поціновувач електромобілів змайстрував ”Запорожець”, на якому хоче обігнати американську Tesla

0

У Кропивницькому поціновувач електричної енергії змайстрував на основі першого “Запорожця” швидкий та потужний електромобіль. У його арсеналі – 200 кінських сил.

Про це розповідає ТСН.

Лише під час детального огляду можливо здогадатися, що цей “Запорожець” відрізняється від своїх родичів, які сходили з конвеєра заводу в Запоріжжі в 60-ті роки минулого століття (щоб подивитися відео, доскрольте новину до кінця).

Дмитро Гидулян із Кропивницького п’ять років тому купив купу іржавого металобрухту, на який перетворилася одна з перших українських автівок. Відтоді майстер почав відродження “малюка”. По перше, він відремонтував кузов, а потім почав експериментувати із силовим агрегатом. Основна ідея полягала в тому, щоб зробити екологічно чистий транспортній засіб, який не буде наносити шкоду довкіллю.

Спочатку Дмитро встановив електромотор власного виробництва, але згодом вирішив використати двигун від Nissan Leaf. Тепер легкий (800 кг) електричний “ЗАЗ” має у своєму розпорядженні 200 кінських сил. Для порівняння “рідний” ДВЗ, що використовувався на 965-му “Запорожці”, мав лише 30 сил.

Нині Дмитро працює над збільшенням запасу ходу. “Зараз він проїжджає близько 70 км на заряді. Але згодом тут буде батарея більша, і він зможе долати 140 км”, – каже майстер.

За словами автора, ще багато чого потрібно буде зробити. “Цей автомобіль тільки будується. Було кілька тестових виїздів. Але він уже розганяється до 100 км за 4,9 секунди”, – розповів Дмитро.

На заряджання електрокара від домашньої розетки потрібно 3 години, а вартість електроенергії для подолання 100 км становить менш ніж 15 грн. “А якщо врахувати, що у мене вдома сонячна станція, то він заряджається взагалі безкоштовно”, – коментує винахідник.

Дмитро планує зробити українського “Запорожця” найшвидшим електрокаром у світі та обігнати Tesla. Найближчим часом майстер сподівається втілити свою мрію у життя.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяУ Києві відбудеться технічний фестиваль OldCarLand
наступна статтяЧерез помилку в рекламі компанія Ford могла отримати судові позови на мільйони доларів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я