Здавати практичний іспит на водійські права тепер можна необмежену кількість разів

0

Між спробами має минути 10 календарних днів. Рахувати слід, починаючи з наступного дня після невдалого складання іспиту.

Рішення Міністерства внутрішніх справ України, відоме як наказ №443, призвело до модифікацій у процедурі проведення іспитів для отримання водійських посвідчень. За словами Сергія Бобри, головного фахівця зі зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру Державтоінспекції МВС у Львівській області, важливі зміни стосуються процедури видачі дозволів на керування автотранспортом.

Відтепер кандидатам у водії, які не змогли успішно скласти теоретичний чи практичний іспит у сервісному центрі МВС, буде надана можливість здати іспит ще раз. Проте ця спроба можлива не раніше ніж через 10 днів, враховуючи дату невдалого іспиту.

Чи тепер існує можливість здавати іспити на водійські посвідчення необмежену кількість разів?

Раніше теоретичний іспит було можливо складати необмежену кількість разів. Починаючи з 1 серпня, ця можливість розширюється й на практичний іспит, який можна буде спробувати здати необмежену кількість разів протягом двох років з дати отримання свідоцтва про завершення практичної підготовки. Раніше це було обмежено трема спробами, які можна було здати через 5 днів (на 6-й) після невдалих спроб.

Які вимоги потрібно виконати для складання практичного іспиту?

Для того, щоб здати практичний іспит, кандидату потрібно буде пред’явити свідоцтво про завершення автошколи, яке буде дійсним впродовж двох років. Відтак, упродовж цього дворічного періоду людина з цим документом матиме можливість намагатися складати практичний іспит. Максимальна кількість спроб протягом цього періоду складає 52.

Що станеться, якщо протягом двох років особі не вдасться успішно скласти практичний іспит?

У цьому випадку необхідно буде знову пройти теоретичну та практичну підготовку. Згідно з діючою процедурою, перед тим як розпочати практичне навчання, особа має успішно скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС.

Чи можливо складати теоретичний та практичний іспит одразу в один день?

Іноді є ситуації, коли особа може спробувати здати обидва іспити в один день. Це стосується водіїв, які отримали тимчасові посвідчення на два роки та порушили велику кількість правил дорожнього руху протягом цього періоду. Для отримання постійного посвідчення їм необхідно знову скласти іспити. Також це стосується водіїв, які були позбавлені права керування транспортними засобами через стан алкогольного сп’яніння. Після відбуття строку позбавлення права, такі особи можуть намагатися здати теоретичний та практичний іспити.

Які помилки вважаються недопустимими під час складання іспитів?

Теоретичний іспит не вважається успішно складеним, якщо кандидат у водії допустив більше трьох помилок у відповідях. У випадку практичного іспиту, три типові помилки, створення небезпечної ситуації, що вимагатиме втручання екзаменатора, або відмова від виконання вправи, також призведе до того, що іспит буде вважатися нескладеним.

Яка вартість складання іспитів?

На сьогоднішній день, для того щоб скласти теоретичний або практичний іспит, потрібно сплатити 13 гривень за кожен іспит. Проте, варто відзначити, що законодавчий орган розглядає можливість підвищення вартості адміністративних послуг. Ймовірно, до кінця поточного року вартість теоретичного іспиту може зрости до 480 гривень, а практичного – до 500 гривень або ще вище.

Отже, наказом №443 Міністерства внутрішніх справ України внесено істотні зміни у порядок проведення іспитів для отримання водійських посвідчень. Це включає можливість необмеженого кількості спроб складання та розширення періоду, протягом якого можна намагатися здати практичний іспит. Також відзначена зміна у вартості іспитів, що може бути важливим фактором для кандидатів у водії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяMitsubishi показала кросовер вартістю близько 20 тисяч доларів
наступна статтяЗ 11 серпня на автомобільних дорогах країни розпочнуть роботу ще 50 комплексів автоматичної фіксації правопорушень

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я