Згідно дослідження в Норвегії, автобус краще електромобіля в 20 разів

0
664

Принаймні в годину-пік в місті, відповідно до одного з дослідженням

Дослідження замовлено NHO Transport – це організація в Норвегії, яка об’єднує багатьох норвезьких транспортників (автобусні компанії, туроператори, транспортні З / Д компанії і компанії таксі). Тобто, зацікавлена ​​контора.

З висновків:

електромобілі і дизельні автомобілі мають практично рівні негативні наслідки для дорожнього руху в годину пік у великому місті. Знову ж правильним вибором називаються автобуси (ще б пак, дослідження робив автобусний парк.

Коронавірус привів до того, що все менше і менше людей користуються громадським транспортом, і все більше і більше – водить автомобілі. Хоча багато і сидять на віддаленій роботі, використання особистого транспорту може призвести до великих пробок в години пік. Тому, навіть майже порожній автобус виходить більш екологічним, ніж легкові автомобілі, згідно з дослідженням.

Проте, доповідь підкреслює, що перехід на електромобілі важливий як для скорочення викидів парникових газів, так і для зменшення місцевого забруднення. Але в інших сферах особливих поліпшень немає. Якщо все автомобілі будуть електромобілями, то це, на жаль, не приведе до меншого зносу доріг, меншій кількості аварій чи меншим пробках. Ці фактори в звіті називаються «витратами на прихований збиток» і розраховуються як ціна за кілометр пройденого шляху.

Згідно зі звітом, навіть якщо автобус їздить майже порожній, цей збиток від нього менше, ніж у автомобіля, незалежно від того, чи працює він на електриці або на викопному паливі.

Як розраховується цей «прихований збиток»?

Видима вартість володіння автомобілем – це вартість автомобіля, податки, збори, парковка і т. Д. «Прихований збиток» – це вартість, яку транспорт несе для суспільства у вигляді пробок, забруднення, шуму і зносу доріг. Департамент економіки транспорту (TØI) підрахував, скільки коштує проїзд на кілометр. Розрахунки TØI показують, що поїздка на авто на роботу в місто обходиться суспільству в 20 разів дорожче, ніж така ж поїздка за містом (з точки зору прихованої шкоди). За їх підрахунками, 30-км поїздка на роботу обходиться суспільству не більше ніж в 8 крон за містом, а така ж поїздка в місті в годину пік коштує 155 крон.

Таким чином, в звіті NHO Transport, дослідники просто поділили прихований збиток за кілометр на кількість пасажирів на борту транспортних засобів. Розрахунок показує, що в автобусі повинно бути більше 3-6 пасажирів, щоб прихований збиток на кілометр був нижче, ніж у електромобіля в місті.

Ось, наприклад, графік протягом усього дня:

По осі ординат – крони за км, по осі абсцис:

1. Електромобілі за містом

2. Електромобіль у великому місті

3. Дизель за містом

4. Машина з дизелем у великому місті.

5. Міжміський автобус дизель за містом

6.-8. Дизельний / Біогаз / Електричний автобуси в місті.

Підписи внизу: CO2, Locale utslipp (місцеве забруднення), Støy (шум), Kø (пробки), Ulykker (аварії), Slitasje (знос)

Те ж саме для години пік:

Як видно, автомобілі та електромобілі не завдають багато «прихованої шкоди» за містом, але дуже багато в місті, особливо в години пік. Це зрозуміло – в години пік фактично та ж кількість автобусів везе в рази більшу кількість людей. А в персональних автомобілях завжди сидить однакова кількість пасажирів.

У той же час, автобус – річ досить-таки незручна, особливо якщо ви живете за містом і повинні їздити на автобусі на роботу.

Автопоради з посиланням на джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

eight − 2 =