Де замовити якісні гальмівні колодки Mazda?

Які гальмівні колодки краще до Mazda? Чим на практиці відрізняється оригінал від замінника? Які крітерії якості колодок для моделей Mazda 3, 5, 6, CX-3, CX-5, CX-9? Точка зору фахівця.

0

Японський автобренд завоював серця автолюбителів не лише завдяки доступним цінам та свіжому дизайну, але також – сучасним технологіям. Вже багато років на ринку зберігається постійний попит на моделі Mazda 3, 6, CX5, CX9 і т.д. Марка не стоїть на місці – з кожним роком інновації все складніше, а значить вимоги до застосовуваних запчастин і розхідників також зростають. Сьогодні обговоримо, які гальмівні колодки краще використовувати на моделях Mazda.

Почнемо з короткого огляду гальмівних систем автомобільного японського виробника. Всі популярні моделі Mazda оснащувалися гальмами лише плаваючого типу. Переважно, були одно і двопоршневі Akebono, Tokico і рідше ATE. Це не добре і не погано – плаваючі супорти ставляться традиційно на народні моделі, щоб не надто здорожчувати утримання авто. Повна збірка пропозицій щодо гальмівних колодок Mazda можете побачити у каталозі. А поки що розберемося з питанням детальніше.

Що до оригінальних гальмівних колодок, то навряд чи володарі Мазда розпещені продуктивністю штатних компонентів. На зібраних у Японії моделях інженери використовують традиційну органічну технологію, яка зазвичай обіцяє посередню ефективність. Чому так? Пояснення просте: реальні покупці моделей Mazda 3, Mazda 6, кросоверів CX-3/CX-5/CX-9 – це люди дуже різноманітні. Хтось з автолюбителів віддає перевагу активному драйву, а хтось прагне більш спокійної їзди. Тому встановити гальмівні колодки невисокої ефективності – це компроміс, розрахований на усередненого покупця. Чи варто купувати оригінальні гальмівні колодки на моделі Mazda 3/5/5, CX-3/CX-5/CX-7/CX-9? Універсальної поради тут не буде і кожен, зрозуміло, приймає рішення для себе сам. Однак, з точки зору двох факторів “ціна” та “якість” (ефективність гальмування в нашому випадку), має сенс розглянути пропозицію і по аналогам.

Якщо говорити про замінники, то тут уже вибір набагато ширший. Важливим чинником тут є те, що серед виробників аналогів конкуренція дуже висока, і це, у свою чергу, стимулює постачальників постійно покращувати свій продукт. Для хетчбеків та седанів Mazda 3, Mazda 6 досить широка пропозиція бюджетних гальмівних колодок. Але не варто ставитись насторожено до цієї категорії. Якщо ви купуєте сертифікований продукт, хоч і економ-класу, то переживати не варто: перед вами повноцінні колодки, що відповідають вимогам Mazda. Здешевлення тут відбувається за рахунок скорочення витрат на додаткові опції. Наприклад, немає більш стійкого захисту від скрипу або ресурс колодок може виявитися дещо меншим, ніж у оригіналу. Для кросоверів СХ-5, СХ-9 асороимент вже не такий багатий, проте також є з чого вибрати.

Найбільш популярна категорія – це гальмівні колодки якості “аналог оригіналу”. Популярність обумовлена ​​тим, у цьому класі представлені компоненти, які за властивостями дублюють “оригінал”, при цьому ціна буде набагато привабливішою. Основні гравці в цій категорії – TRW, Ferodo, Brembo, Textar, Road House, Bosch та інші. За статистикою власники авто Mazda 2, 3, 6, СХ-5, СХ-7, MX-5 частіше купують колодки саме цієї якості.

Ну і не можна обійти стороною шанувальників активнішої їзди – таких серед маздоводів теж чимало. І мова тут не про спорт (вибір спеціальних гальмівних колодок для Mazda 3 MPS/6 MPS досить великий) – тут ми говоримо про повсякденну їзду, але в динамічнішому ритмі. Це і є водії, яких ніяк не влаштовує оригінал. У цій категорії найбільш сприятливим рішенням є керамічні гальмівні колодки. Вони, як правило, мають підвищений коефіцієнт тертя та більш стійкі до термічних навантажень. Це означає, що гальмівний шлях з керамічними колодками буде коротшим і гальма не попливуть після одного-двох гальмування. Незважаючи на відносно вузький асортимент, кераміка доступна для моделей Mazda 3 BM/BN/BL, 6 GH/GJ/GL, SUV CX-3, CX-5, CX-7, CX-9, роадcтеру MX-5. Тобто купити керамічні колодки проблемою не стане. Варто також додати, що така технологія позбавляє пилу та скрипів при гальмуванні – чого не скажеш про оригінал. Щоправда, є ще й полиця суто спортивних колодок, але такі суміші для повсякденної їзди не рекомендуються.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяЯкі моделі Peugeot отримають електропривід вже найближким часом: інфографіка
наступна статтяУ сімействі Porsche 911 з’явилася версія для пуристів

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я