F4U «Корсар»: потужний винищувач Другої світової війни, який не витримували крила

0
163

Одномісний палубний винищувач F4U «Корсар» вважається одним з кращих і в той же час одним з найпотужніших літаків часів Другої світової війни в своєму класі. Даний літальний апарат вийшов у американських конструкторів настільки потужним, що з ним не могли впоратися звичайні авіаційні крила.

F4U «Корсар»: мощный истребитель Второй мировой войны, который не выдерживали крылья
Літак з дуже потужним двигуном

Одномісний палубний винищувач Chance Vought F4U Corsair був створений в 1940 році. Совою перший політ машина зробила 29 квітня. В експлуатацію американських ВПС машина пішла в 1942 році і протрималася аж до 1953, поки не була витіснена більш сучасними зразками. Сьогодні прийнято вважати «Корсар» одним з найпотужніших (в плані двигунів) одномісних винищувачів Другої світової війни. Все тому, що в рух літальний апарат приводився силовим агрегатом Пратт-Уїтні R-2800-18W з віддачею 2 450 л.с.

F4U «Корсар»: мощный истребитель Второй мировой войны, который не выдерживали крылья
Агрегат такий потужний, а гвинт такий великий, що довелося робити крила-чайки

До слова, гонитва за суперпотужним двигуном створила для «Корсара» величезна кількість додаткових проблем. Агрегат виявився настільки потужним, що первісна конструкція літака просто не витримувала і ламалася при наборі швидкості і висоти. В першу чергу страждали крила. Вирішити проблеми американські інженери змогли за рахунок використання «ламаних» крил, виконаних за схемою «зворотна чайка». Вони ж використовувати гвинт потрібного розміру.

F4U «Корсар»: мощный истребитель Второй мировой войны, который не выдерживали крылья
А ось в бою літак виявився не надто ефективний
Габарити літака становили 10.26х12.49х4.49 метра (довжина, розмах крила, висота). Площа крила становила 29.1 кв.м. Порожній літак важив 4 175 кг, при цьому максимальна злітна маса могла досягати 6 654 кг. Потужний двигун дозволяв «Корсара» розганятися до 717 км / год на висоті і до 595 км / год у землі. Бойовий радіус машини становив 1 990 км, а перегоночная дальність польоту могла досягати 2 510 км. Практична стеля польоту винищувача – 12 650 метрів. Скоропідйомність – 19.7 метрів.

F4U «Корсар»: мощный истребитель Второй мировой войны, который не выдерживали крылья
Використовувався аж до появи реактивних машин
Озброєння у винищувача могло бути найрізноманітнішим, що дозволяло «Корсара» виконувати найширший перелік тактики завдань. Літальний апарат майже завжди оснащувався 6 кулеметами М2 калібру 12.7 мм з боєкомплектом по 400 патронів на кожен. Замість них могли бути встановлені гармати AN / M2 калібру 20 мм в кількість 4 штук. Крім того, «Корсар» міг нести 2 бомби по 454 кг і 8 некерованих ракет калібру 127 мм.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

14 − 13 =