GM запатентувала технологію очищення сенсорних екранів

0

General Motors вирішить проблему заляпаних сенсорних екранів. Компанія запатентувала технологію їх самоочищення.

Компанія General Motors придумала сенсорний дисплей, що самоочищається від відбитків пальців. Технологія передбачає використання додаткового УФ-субпікселя в матриці та фотохімічного каталізатора, наприклад діоксиду титану.

Під впливом УФ-випромінювання на його поверхні утворюватиметься тонкий шар води. Окислюючи її молекулами вільних радикалів, можна видаляти більшість біологічних організмів, і навіть бруд і потожирові сліди.

Отриманий General Motors патент описує технологію очищення сенсорних дисплеїв за допомогою ультрафіолету. Якщо не заглиблюватися в деталі, це фотокаталітична система, що активується сонячним випромінюванням або спеціальними УФ-субпікселями, вбудованими у звичайну RGB-матрицю. Фотохімічним каталізатором у ній виступає прозорий шар анатазу (діоксиду титану), легованого металом, азотом чи фтором. Працює система досить просто.

Головне в патенті GM – наявність повністю керованого джерела ультрафіолетового випромінювання. Очищення можна буде запустити примусово, вручну або запланувавши на певний час, використовуючи для цього розташовані максимально близько до фотокаталізатора УФ-субпікселі. На жаль, поки що технологія теоретична. До масового застосування може й не дійти. Але спектр її застосування набагато ширший — від комп’ютерів та мобільних пристроїв до телевізорів та банкоматів.

Авто24: https://auto.24tv.ua/gm_zapatentuvala_tekhnolohiiu_ochyshchennia_sensornykh_ekraniv_n43689

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяHyundai тестує новий Santa Fe в екстремальних умовах
наступна статтяСтали відомі гривневі ціни на новий електричний Hyundai IONIQ 6

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я