Гризуни масово знищують електропроводку автомобілів Tesla

0
гризуни зїдають електропроводку автомобілів Tesla
гризуни зїдають електропроводку автомобілів Tesla

Як виявилося, ізоляція проводів в Tesla зроблена з переробленого сої, що і приваблює гризунів

Сара Вільямс з Нью-Йорка, яка проживає на Манхеттені, зіткнулася з несподіваною проблемою: електропроводку в її електрокарі Tesla Model 3 2018 року випуску … погризли миші. Про це повідомляє The New York Post, куди американка звернулася з листом, оскільки в самій Tesla відмовилися визнати цей випадок гарантійним і компенсувати власниці вартість ремонту.

Вільямс приїхала на своєму електрокарі в сервісний центр Tesla, щоб полагодити кондиціонер. Коли механік почав розбирати салон, щоб дістатися до вузла, з бардачка випав мертвий пацюк, а характерні пошкодження обплетення проводів кондиціонера не залишали сумнівів: гризун і став причиною виходу вузла з ладу, знищивши частину ізоляції.

Коріння цієї проблеми – у використанні компанією обплетення не з продуктів нафтопереробки, а з переробленого сої

Органічна обплетення допомагає Теслі робити свої електрокари більш екологічними, але в той же час, як виявилося, приваблює гризунів, які її попросту їдять.

У компанії відмовилися визнати випадок гарантійним, оскільки використання обплетення з сої сьогодні характерно для багатьох автовиробників, а значить її застосування не може вважатися заводським ефектом. В результаті власниці довелося самій оплачувати ремонт, що обійшовся в результаті в 5 тисяч доларів.

Цікаво, що це вже далеко не перший подібний випадок “нападу” щурів і мишей на електрокари Tesla, причому проводка цих машин подобається гризунам однаково в усіх частинах світу. Дійшло до того, що британський інженер Тобі Бейтсон навіть сконструював спеціальний захисний пристрій, яке продається в тому числі в США за ціною від 1500 доларів.

Ця своєрідна охоронна система під назвою RatMat, описувана винахідником як “горизонтальний електричний паркан”, являє собою набір матів з металевою поверхнею, по якій пускають електричний струм. Мати розкладають під машиною, щоб обмежити гризунам доступ. За останній рік до Бейтсон звернулося близько 150 власників Тесла, які аналогічно Сарі Вільямс постраждали від щурів і мишей.

Серед інших власників Tesla, які скаржилися на щурів, є користувач форуму Tesla Motors Club, який зрозумів, що його 5-місячний електромобіль пішов “на дріт” після того, як мишка пережовувала шланг охолоджуючої рідини, який також може бути виготовлений із сої матеріалів, хоча незрозуміло, чи це стосується Tesla.

“Мабуть, це не рідкість, особливо з електромобілями”, – поскаржився користувач.

І цього року очевидний власник Tesla поскаржився у  Reddit, що його нову Модель 3 не можна було керувати лише через два тижні після її доставки через пошкодження завдані щурами. Кілька інших користувачів також скаржилися на збитки від мишей.

Незважаючи на очевидну проблему з щурами, Tesla не признає пошкодження гризунами гарантійним випадком

NP не одразу отримала відповідь на запит про коментарі від Tesla, яка належить Ілону Маску.

Скарги надходять, оскільки занепокоєння щодо щурів зросло загалом.

Кількість скарг гризунів на гарячу лінію 311 у Нью-Йорку зросла на 80 відсотків у березні, коли економіка відновилася до 2906 – понад, ніж навіть рівень у березні 2019 року – 2395, нещодавно повідомляв Bloomberg.

Однією з причин може бути те, що щури були змушені змінити свої звички під час пандемії, коли їхні звичайні джерела їжі відстуні, в тому числі переїжджаючи в спустошені офісні будівлі, повідомляє Pest.co.uk.

“Ми готуємось до напруженого 2021 року”, – сказала Дженні Ретбоун з Pest.co.uk.

Тим часом все більше автомобілів Тесла купуються власниками районів Нью-Йорку, де перебуває ще більше гризунів і, як очікує Business Insider, найближчими роками, як очікується, що в експлуатацію увійдуть ще сотні.

Вільямс попереджає, що вона не рекомендувала б будь-яким іншим жителям Нью-Йорка купувати автомобілі Тесла, поки компанія не захистить свої авто від гризунів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПри продажі автомобіля чех скрутив пробіг на 600 тисяч кілометрів – йому загрожує 5 років за гратами
наступна статтяПаризький автосалон повернеться в 2022 році в новому форматі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я