Jaguar Land Rover втрачає в продажах понад 100 тисяч автомобілів на рік через проблеми з якістю

0
285

Новий голова британської компанії Jaguar Land Rover, француз Тьєррі Боллоре, продовжує генерувати сенсаційні новини: на зустрічі з інвесторами в кінці лютого він розповів про величезні втрати компанії на проблеми з якістю і втрати лояльності клієнтів.

Але справа йде на поправку.

Компанія Jaguar Land Rover переживає чергові нелегкі часи: в 2020 році в порівнянні з 2019-м продажі знизилися на 23,6% до 425 974 автомобілів, а збитки за перші три квартали поточного фінансового року склали без малого мільярд фунтів стерлінгів. Тьєррі Боллоре, який заступив на посаду гендиректора JLR в вересні, змушений буквально рятувати компанію, застосовуючи весь отриманий під час роботи в Renault досвід.

В середині лютого Боллоре оголосив новий план розвитку компанії під назвою Reimagine. Цей план, зокрема, передбачає повне переформатування Jaguar, а саме перетворення його в електромобільні лакшері-бренд, який фактично доведеться створити з чистого особи – всі поточні розробки знищені вони, дарма що електричні, не вписуються в нове позиціонування бренду.

В кінці лютого Боллоре і ключові члени його команди спілкувалися з інвесторами, деталі цього спілкування оприлюднило видання Automotive News. З’ясувалося, що продажі компанії падають не тільки через коронавіруса та інших об’єктивних труднощів, але і через те, що клієнти просто не задоволені якістю автомобілів Jaguar Land Rover.

Нагадаємо: У кожного автомобіля Jaguar і Land Rover буде «зелена» версія до 2030 року

На проблеми з якістю компанія втрачає в продажах понад 100 тисяч машин щорічно, зізнався Боллоре. На гарантійний ремонт за перші три квартали поточного фінансового року витрачено 489 млн фунтів стерлінгів, але це менше, ніж за аналогічний період минулого фінансового року, коли гарантія з’їла 812 млн фунтів стерлінгів.

Слова Боллоре підтверджує останній рейтинг надійності автомобілів американської компанії J.D. Power, опублікований в лютому. Він охоплює 80 тисяч американських власників автомобілів 3-річного віку (тобто куплених в 2018 році) і фіксує кількість несправностей і проблем, з якими зіткнулися власники цих машин за останні 12 місяців. Марка Land Rover зайняв в цьому рейтингу останнє місце: 244 проблеми на 100 автомобілів. Jaguar посів третю сходинку з кінця: 186 проблем на 100 автомобілів. Між ними вклинилася багатостраждальна Alfa Romeo з результатом 196 проблем на «сотню».

 

По суті, рівень якості автомобілів Jaguar і Land Rover відкотився назад, тобто в 80-і роки минулого століття, коли справи були зовсім кепські. У 2018 році китайські власники Jaguar і Land Rover, незадоволені якістю, навіть виходили на акції протесту до будівлі регіональної штаб-квартири компанії в Шанхаї.

Боллоре з колегами спробували переконати інвесторів, що ведеться колосальна робота по поліпшенню якості, і зниження втрат на гарантійному ремонті це підтверджує. До того ж, боси JLR стверджують, що в майбутньому автомобілі компанії стануть … простіше! І від цього проблем з ними стане менше. Чесно кажучи, дуже спірне твердження, але подивимося.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

fifteen − 10 =