Jaguar продовжує рвати з минулим: звільнений шеф-дизайнер Джуліан Томсон

0

Джуліан Томсон працював в Jaguar з 2020 року і разом зі своїм колишнім начальником Яном Каллумом, який покинув компанію ще в 2019 році, визначив вигляд всіх сучасних моделей британської марки

На жаль, комерційного успіху ці машини не здобули і тепер Jaguar очікує повне переформатування, до якого стара гвардія не матиме ніякого відношення.

У лютому новий глава компанії Jaguar Land Rover, француз Тьєррі Боллоре, оголосив новий план розвитку під назвою Reimagine, який в додатку до марки Jaguar складно трактувати інакше як шокову терапію. Боллоре, дивлячись на криву продажів Ягуарів і генеруються ними збитки, вирішив, що так далі життя не можна і вирішив створити фактично нову марку з тією ж назвою, без оглядки на минуле і без вже майже готових до виробництва новинок.

Французький начальник одним махом скасував дебют електричного ліфтбека Jaguar XJ і 7-місцевого кросовера Jaguar J-Pace, тому що не вірить в те, що вони стануть у пригоді ринком і принесуть прибуток. Невдалий дизайн – одна з причин цього скепсису, а саме Джуліан Томсон відповідав за дизайн цих машин, ставши шеф-дизайнером марки в 2019 році після відходу Яна Каллума. Ще одне джерело бід Jaguar Land Rover – це проблеми з якістю, але в них дизайнерів звинуватити складно.

Джуліан Томсон і Jaguar I-Pace, перший серійний електромобіль британської марки, продажі якого поки залишають бажати кращого

Протягом найближчих п’яти років Jaguar стане повністю електричною лакшери-маркою, яка буде конкурувати не з Mercedes-Benz, BMW і Audi, а з Aston Martin, Bentley, Ferrari і Porsche. Тобто Jaguar буде виробляти менше машин і продавати їх дорожче. Платформа для майбутніх електричних новинок, швидше за все, буде покупної, а нову дизайн-філософію повинен з чистого аркуша сформулювати Джеррі Макговерн, шеф-дизайнер всієї компанії Jaguar Land Rover.

Джуліану Томсону, роботу якого, по суті, назвали невдалою, робити в компанії тепер годі й його відставка була очікуваною – свій пост він покине в кінці травня і чим буде займатися далі, поки невідомо. До приходу в Jaguar 2000 року Томсон працював в компаніях Ford, Lotus і Volkswagen. У Лотусі його головною роботою став дебютував в 1996 році спортакар Elise, що став фактично основною моделлю марки протягом останніх 25 років.

Джуліан Томсон

Влітку минулого року, ще до приходу Боллоре, Томсон бачив порятунок Jaguar в розробці компактної і відносно доступною легковий моделі, яка могла б стати конкурентом надуспішного Мерседеса А-класу, але, як бачимо, у нового начальника виявилися рівно протилежні плани, так що тепер чекаємо дорогих і розкішних електромобілів.

Ян Каллум, який тепер працює як незалежний дизайнер у власній студії, в своєму Твіттері висловив жаль з приводу звільнення колишнього колеги Джуліана Томсона, але не знайшов одностайної підтримки у фоловерів – деякі з них у відповідь на цю запис заявили, що Ягуари стали дуже нудними і що їх дизайн вимагає радикального оновлення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяVolkswagen випустив тизер-ескіз нового покоління T7 Multivan для світових ринків
наступна статтяКросовер Mercedes-Benz EQS сфотографували на парковці

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я