В США порівняли потужність Tesla Plaid з конкурентами Ауді E-tron GT та Ioniq 5

0

Ось вчора дивилися на час зарядки різних нових «електричок» до 80%. Я там додав графіки, в яких було видно, що Ауді E-tron GT і Ioniq 5 виграють в першу чергу у всіх інших з-за більш агресивного графіка зарядки. Тобто, вони можуть тримати максимальну потужність довше. І ось тут американці з InsedeEV провели свої тести з новітньої TMS Plaid і порівняли результати з конкуренцією.

Нагадаю, що максимальна потужність на Supercharger V3 – 250 кВт (тобто 400V / 625A). У той час як Ауді E-tron GT і Ioniq 5 використовують 800-вольт зарядки і можуть в ідеалі досягти потужності в 350 кВт (800V / 437A).

Тесла Модель 3 LR досягає потужності в 230 кВт, але тільки на піку і потім швидко падає:

Тобто, їй цілком достатньо Supercharger V3. А новітня Plaid з батареєю 100 кВт * год, тримає максимальну потужність 250 кВт аж до 30%. Це дуже хороший результат. Потім, правда, потужність швидко падає :

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

Якщо ми порівняємо з конкуренцією, то це на рівні кращих зразків:

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

Тут в порівнянні немає Ауді E-Tron GT, але присутній також Іонік, який хоч і не може досягти такої високої потужності, але тим не менш, тримає високу потужність до більш високих SoC.

Дуже важлива характеристика заряду це так звані C-rate. Цей параметр показує, як потужність зарядки співвідноситься з ємністю акумуляторної батареї. Наприклад: 1С – це зарядна потужність (струм) за 1 годину, коли значення потужності в кВт одно ємності акумуляторної батареї в кВт * год. 2С вистачило б на зарядку за півгодини. Середній показати C-rate в електромобілях – близько 1.3. Подивимося на ті ж авто:

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

З графіка видно, що Plaid тут явно обмежений потужністю Supercharger-а. Ілон, у тебе є над чим працювати! Терміново потрібна V4.

І ось ще графік зарядки км / хв по циклу EPA. Цей цикл набагато реальніше для Європи / США / Росії, ніж WLPT і досить реально показує запас ходу, який можна досягти на дорозі. WLTP набагато оптимістичніше, і зовсім не відображає європейські / російські реалії, хоча краще підходить для Норвегії. Цей графік, правда, тільки для електромобілів Тесла:

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

Ну що ж, схоже, що оновлений акумулятор у флагмані Tesla все ще не дотягує до рівня 800-вольтів систем від Ауді та E-GMP від Hyundai

Проте, велика, дешева і доступна мережа Supercharger на практиці робить подорожі простіше, тоді як Ауді та Іоніку потрібно буде шукати 800-вольт зарядки, яких все ще не так багато (вони в основному у Ionity).

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

800-вольта мережу Ionity

Звичайно, останні двоє можуть заряджатися і на 400-вольтових зарядках, але трохи повільніше. Ось Tu.no заряджали Ioniq 5 c 29% до 99%, провал в графіку настає саме на 80% (мабуть, батарея перегрілася, і BMS обмежило тимчасово зарядку). Тобто з 29 до 80% машина зарядилася за 16 хв на «звичайної» 150 кВт зарядці.

Кто быстрее: Тесла против Ауди против Хьюндай

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяРодстер Aston Martin Vantage A3 приміряє столітні фішки
наступна стаття150 тисячам євроблях загрожують величезні штрафи у разі невчасного розмитнення

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я