Марка Alpina перейде під контроль BMW

0

Угода про передачу німецької марки Alpina (не плутати з французькою Alpine) компанії BMW Group набуде чинності на початку 2026 року, а нинішнє тюнінг-ательє буде перейменовано на Bovensiepen.

Компанію Alpina (повне найменування Alpina Burkard Bovensiepen GmbH + Co. KG) з баварського міста Бухлое заснував у 1965 році німецький інженер та підприємець Буркард Бовензіпен, її основним профілем став інженерний тюнінг моделей BMW, у 1983 році ательє отримало статус автовиробника. Наразі фірмою керують сини засновника — Флоріан та Андреас Бовензіпени. Бізнес на тлі зростання попиту у світі на ексклюзивні машини йде добре, минулого року Alpina поставила черговий рекорд продажів, реалізувавши понад 2000 автомобілів.

Продаж марки Alpina історичному партнеру BMW Group — рішення не від бідності, а від безвиході: на тлі посилення правил екологічної сертифікації нових машин та поступової відмови від ДВС у розвинених країнах компетенції Alpina у довгостроковій перспективі виявляться незатребуваними на ринку. У перекладі з маркетингового на російську це означає, що братися Бовензіпени не хочуть займатися тюнінгом електромобілів, оскільки в плані «заліза» нічого не тюнінгувати, а косметичний тюнінг — це не рівень Alpina, тут завжди займалися інжинірингом, причому послуги мотористів Alpina були затребувані й у самій BMW Group.

Флоріан та Андреас Бовензіпени

З урахуванням давньої співпраці між Alpina та BMW брати Бовензіпени вирішили не ходити по ринку з пропозицією про продаж марки, а одразу вибрали як покупця BMW Group. Сума угоди не розголошується, відомо лише, що її буде закрито лише наприкінці 2015 року, коли закінчиться чинна угода про співпрацю між Alpina та BMW. Відповідно на початку 2016 року марка Alpina увійде до складу BMW Group, але поки що невідомо, що саме BMW Group з нею робитиме, які під нею машини пропонуватиме.

До кінця 2015 року світло побачать ще кілька нових моделей Alpina, розроблених у Бухлое, а після цього частина співробітників ательє перейде на роботу у BMW. Брати Бовензіпени продовжать займатися автобізнесом, але вже у компанії Bovensiepen, і переключаться на ремонт та реставрацію класичних моделей BMW та Alpina. Інжиніринговий готель у Бухлое збережеться, його досвідом та послугами зможуть скористатися всі бажаючі, а не лише BMW. Співпраця з BMW теж продовжиться, але поки що незрозуміло, в якому вигляді.

Alpina XB7

Продаж автомобільної марки Alpina не позначиться на сімейному винному бізнесі, який веде компанія Alpina Wein GmbH + Co. KG зі штаб-квартирою в тому ж Бухлое (погодьтеся, назва цього міста краще підходить для винного бізнесу, ніж для автомобільного). Alpina Wein займається продажем вина, а не виробництвом, тож на пляшках марку Alpina ви не побачите. Ціни на багато вина, до речі, дуже демократичні – не те що на автомобілі Alpina.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПодробиці про нову преміальну Acura Integra
наступна статтяAston Martin назвав дату дебюту прощального V12 Vantage

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я