110 зарплат – стільки українцям потрібно відкладати на купівлю популярного кросовера

0
147

Щоб купити Kia Sportage, один із найпопулярніших кросоверів на українському ринку останніх кількох років, українцям потрібно відкладати 110 мінімальних зарплат

Водночас у Словаччині, де цей автомобіль складається для європейського ринку, на придбання “Спортейдж” необхідно витратити всього 35 мінімальних зарплат.

Про це йдеться в дослідженні The Page.

У виданні підрахували, як довго європейцям потрібно відкладати на купівлю нового авто, взявши за основу вартість Kia Sportage в різних країнах континенту та мінімальний розмір оплати праці (МРОП) у кожній із держав.

У підсумку було встановлено, що українцям придбати новий автомобіль найскладніше, ніж в більшості інших країн Європи. До того ж відсутність доступності пояснюється не ціною самого автомобіля, а розміром мінімальної зарплати.

Ціна в Україні Kia Sportage є однією з найнижчих у Європі – 16 тис. євро; дешевше тільки в Молдові – 14,4 тисячі. А ось, наприклад, в Ірландії, Іспанії та Нідерландах новий Kia Sportage коштує більш ніж 30 тис. євро. Як видно, в деяких країнах Європи вартість такого авто вдвічі більша, ніж в Україні. Водночас мінімальна зарплата в Україні – 5 000 грн, тоді як у тих самих Ірландії, Іспанії та Нідерландах – 18,1 тис., 11,5 тис. І 17,9 тис. грн відповідно. У Словаччині МРОП становить 19,3 тисячі гривень.

Мінімальні ціни на Kia Sportage і МРОТ в країнах Європи * (грн)

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

four × four =