Не іскрить: як виявити несправність котушки запалювання

0

Система запалення – одна з найвідповідальніших у будь-якому автомобілі. І якщо про те, як важливо вчасно перевіряти та міняти свічки та високовольтні дроти, автолюбителі зазвичай не забувають, то про котушку запалювання згадують лише, коли стикаються із серйозними проблемами.

У чому функція котушки запалення?

Котушка запалювання перетворює струм низької напруги акумулятора на струм високої напруги, достатній для створення іскри у свічці запалювання. Паливо спалахує, двигун запускається – і автомобіль готовий рушати.

Робота котушки запалення ґрунтується на принципі електромагнітної індукції. Конструктивно вона складається з корпусу-ізолятора, в якому укладено металевий сердечник і дві ізольовані обмотки навколо нього: первинна – із кількома сотнями витків та вторинна – із кількома тисячами.

При включенні запалення електрична енергія проходить первинну обмотку та утворює навколо неї магнітне поле. У потрібний час ланцюг розмикається, і накопичений електромагнітний імпульс передається на другу котушку. А чим більше кількість витків, тим більша напруга створюється в обмотці. Це дозволяє перетворити початкові 12 вольтів від акумулятора в 35-45 тисяч вольтів, які передаються на свічки запалення і допомагають спалахнути робочу суміш у циліндрах двигуна.

У багатьох старих двигунахзастосовується загальна котушка запалювання, що передає електричний імпульс на свічки через спеціальний пристрій – розподільник. Він відповідає за те, на яку свічку і в який час подати енергію для запалювання.

Однак на сучасних моделях автомобілів використовується інша схема: кожен циліндр (і відповідно кожна свічка) або група циліндрів мають індивідуальну котушку запалювання, тому необхідність у розподільнику відпадає.

Крім того, існує і третій вид котушок запалювання – двоіскрові. Вони використовуються на двигунах з парною кількістю циліндрів і дозволяють передавати високу напругу відразу на дві свічки.

Чи не іскрить? Шукаємо причину

Нормальний термін котушок запалювання досить довгий. Але завдяки тому, що пристрій постійно піддається різним навантаженням (напруга, температура, вібрації тощо), відчуває вплив вологи, а взимку ще й дорожньої хімії, вийти з ладу воно може і набагато раніше.

Причиною передчасної відмови котушки запалення найчастіше стають:

  • несправні свічки запалення та їх знос. Головна проблема, з якою можна зіткнутися, – підвищений опір свічок або високовольтних проводів, через що виникає ризик короткого замикання;
  • підвищене вібраційне навантаження. Згодом вона може призвести до механічних пошкоджень самої котушки та її ізоляції з усіма та може привести до короткого замикання;
  • ослаблення кріплення свічки запалення. Це означає поганий електричний контакт і всі наслідки, що супроводжуються даним явищем, що виражаються в зниженні ресурсу котушки запалювання.
  • перегрів. Хоча котушки запалення і розраховані на експлуатацію в умовах високих температур, така дія з часом знижує їхній ресурс та негативно впливає на ефективність роботи: адже при підвищенні температури зростає та опір, а отже, і навантаження на котушку.
  • корозія контактів та руйнування елементів, що їх герметують. Через це котушка також може працювати з перебоями або навіть вийти з ладу.

Розбираємось із наслідками

Несправна котушка запалення згодом неминуче призведе до неполадок у роботі двигуна і не дозволить його завести. Про те, що котушку настав час міняти, розкажуть такі негативні явища як підвищена витрата палива, “простріли” у вихлопній системі автомобіля через недостатньо ефективне згоряння, пропуски запалення, а в найкритичніших випадках – повна зупинка двигуна.

І пам’ятайте, разом із заміною самої котушки важливо усунути й причини, що призвели до її пошкодження, інакше рано чи пізно проблема повториться знову.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/servis/ne-iskrit-yak-viyaviti-nespravnist-kotushki-zapalyuvannya.htm

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяFerrari частково розкрила новий гіперкар для Ле-Мана
наступна статтяHonda CR-V Turbo найкращі перспективи на майбутнє

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я