Nissan відкрив віртуальну лабораторію безпеки дорожнього руху

0
127

Оцінювати поле зору і реакцію водія на мінливу обстановку можна різними шляхами. Зокрема, із застосуванням комп’ютерної графіки.

Nissan Motor оголосив про запуск «Лабораторії створення майбутнього безпеки дорожнього руху», спільного проекту з Університетом Ніігати, Університетом Кітасато і Жіночим університетом Сагами. Вони мають намір застосувати міждисциплінарний підхід і розглянути вплив на безпеку руху всіх учасників, як водіїв, так і пішоходів, виділивши окремі групи – це діти, люди похилого віку, автономні машини (тут вони вважаються різновидом водіїв), іноземці. Останнє не дивно, оскільки і будучи пішоходом, і сівши за кермо, в країні з лівостороннім рухом приїжджий спочатку відчуває деякі труднощі в силу звичок.

Важлива частина таких досліджень – вивчення різних параметрів водіння в реальних умовах (зручність пози, огляд і розподіл уваги по об’єктах, реакція і так далі).

З цією лабораторією Nissan сподівається наблизитися до майбутнього, в якому не буде ДТП з жертвами. Одним з основних напрямків робіт стануть дослідження літніх водіїв (бо японська нація старіє). Когнітивні здібності, зір, координація рухів – все погіршується в поважному віці.

Приклад міждисциплінарної роботи японців в 2015-му – оцінка видимості різних версій одягу в темний час, проведена модельєрами і вченими. Світлоповертаючі елементи можуть бути органічно вписані в дизайн суконь і костюмів – впевнені автори.

Дізнавшись про ці аспекти набагато більше, можна розробити заходи протидії негативним ефектам – від технологій допомоги в машині до розвиваючої гімнастики, – щоб таким людям краще було видно пішоходи. Все це «дозволить літнім водіям вести здоровий спосіб життя протягом тривалого часу». «Лабораторія» буде використовувати інфраструктуру Ніссан і університетів, виділяти в окремий підрозділ партнери її не планують: японці називають цей принцип «віртуальний НДІ».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

thirteen + 5 =