Електромобіль проти автомобіля з ДВЗ – чому за першим майбутнє?

0
143
електродизайн SUV EQA 250

Transport & Environment’s (T & E) зробив чергову доповідь «Від брудної нафти до чистих батарей», де вони порівнюють кількість ресурсів, що використовується обома технологіями протягом життя. Доповідь величезна і говорити про неї можна довго..

Для початку T & E подивився, скільки ресурсів використовують автомобілі та електромобілі протягом свого життя:

Почему за электромобилем будущее?

Для тих хто не зрозумів: батарея електромобіля несе 160 кг всередині батарейних осередків. І це все, що витрачається. Автомобіль спалює 17000 літрів пального.

Ми вже повідомляли про те, що менше літію та кобальту з повною переробкою старих батарей призведе до здешевлення електромобілів

Тут, очевидно, береться той випадок, що 100% електроенергії виходять з ВДЕ, як в Норвегії наприклад, і для її виробництва не витрачається нафту або газ.

А в разі, якщо мікс брудний (тобто, електрика виробляється спалюючи пальне), то ось тут вони подивилися чистоту електромобілів в різних європейських міксах:

Почему за электромобилем будущее?

Як бачите, навіть в таких «брудних» країнах, як Польща, де використовується багато вугілля для виробництва електрики, електромобілі виходять на 29% краще ніж бензинові автомобілі. Швеція -79%.

Так само є картинка про ККД різних технологій (правда з ДВP порівнюється) «від видобутку до коліс». Останні два – це синтетичне паливо. Тобто, коли синтетичний бензин або дизель створюються прямо на бензоколонці. У всіх випадках, мова йде про чистої електроенергії з ВДЕ.

Почему за электромобилем будущее?

А якщо просто про споживання енергії в перебігу життя, то на це вони теж подивилися:

Почему за электромобилем будущее?

Як завжди, «електрички» виграють в усьому, але за умови, що електрикf має бути з ВДЕ.

Gро батареї

T & E порахував також, скільки батарей знадобиться в найближчому майбутньому (до 2035 року) в Європі. Останній автомобіль з двигуном внутрішнього згоряння повинен бути проданий не пізніше 2035 роки, якщо ЄС буде слідувати Європейського зеленому курсу і декарбонізує автомобільний транспорт до 2050 року. В результаті, за оцінками T & E, середня частка продажів електромобілів складе близько 21% в 2025 році і 54% в 2030 році (а також 11% в 2025 році і 14% в 2030 році), що означає потребу в 200 ГВт * год в 2025 , 525 ГВт * год у 2030 році і 910 ГВт * год в 2035 році тільки для автомобілів. На графіку до цього доданий попит на акумулятори у всіх інших областях (фургони, великовантажні автомобілі, промислові застосування і стаціонарні сховища, і т д).

Почему за электромобилем будущее?

280 ГВт * год у 2025 році, 710 ГВт * год у 2030 році і 1340 ГВт * год в 2035.

Після цього вони поглянули на всі фабрики, які повинні з’явиться в Європі:

Почему за электромобилем будущее?

Там ще щось в Іспанії має з’явиться, ну і ще по дрібниці. А ось як виробництво розподілиться по країнам:

Почему за электромобилем будущее?

До 2030 року очікується близько 730 ГВт * год, в той час як попит буде близько 700 ГВт * год. Тобто, теоретично, Європа буде себе забезпечувати на 100%. А ось на цьому графіку вони порівняли попит і пропозицію:

Почему за электромобилем будущее?

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

one × three =