Продовжити строк служби авто дуже просто: 10 порад для водіїв

0

Правильна та дбайлива експлуатація – головна умова довговічності будь-якої речі. Особливо коли йдеться про такий складний та багатокомпонентний механізм, як автомобіль. Підтримати його у належному стані допоможе своєчасний технічний огляд та відповідне обслуговування. Але й водійські звички тут відіграють чималу роль.

OBOZREVATEL зібрав 10 порад, які допоможуть користуватись машиною безпечно. Разом із відповідальною поведінкою на дорозі це може суттєво продовжити строк служби авто і зберегти його у хорошому стані на весь цей час.

Досконально вивчіть свою машину

Перед тим, як користуватись якимось гаджетом, необхідно вивчити інструкцію до нього. Автомобіль – не виняток. Ви повинні знати, які сигнали він може подати вам у разі поломки, що означають символи на органах його управління. Також уважно слухайте, як працює машина у штатному режимі і вчіться розпізнавати сторонні звуки – вони допоможуть вам почути поломку до того, як вона стане критичною.

Не користуйтесь поганими дорогами

Регулярне пересування дорогами з великою кількістю ям, тріщин та несподіваних перешкод, як камені та гілки, швидко зіпсує ходову частину машини. Її ремонт може бути тривалим і точно влетить у копієчку. Тому, якщо ви можете обрати довший маршрут, але з якіснішим покриттям, краще зробіть це.

Дбайте про стан двигуна

Двигун порівнюють із серцем в людському організмі. Порівняння це досить умовне, а от важливість обох для механізму та тіла відповідно приблизно однакова. Тож справді, дбати про двигун потрібно не менш ретельно. Правильно прогрівайте його перед початком руху, адже саме у момент запуску, коли цей вузол змушений працювати на холодному і густому мастилі, іде найшвидший знос. Не зловживайте динамічним збільшенням оборотів до розігріву двигуна. Часом давайте йому підвищене навантаження, заганяючи стрілку тахометра на майже максимальні показники – динамічний старт може мати певний позитивний ефект. Але не зловживайте такими “тренуваннями”. Ну й постарайтесь уникати поїздок на дуже короткі відстані. Якщо ви зібрались за хлібом у сусідній квартал, і вам буде корисно пройтися пішки, і машину побережете, адже за такий шлях вона не розігріється як слід.

Регулярно користуйтесь своїм авто

Разом з тим, машина, яка просто стоїть у гаражі, як музейний експонат, теж псується швидко – деталі починають зазнавати корозії, розряджається акумулятор, псуються шини, тощо. Постарайтесь виїздити кудись хоча би раз на тиждень. Але, знову ж таки, не у сусідній квартал, а на більш значну відстань.

Не виїжджайте з порожнім баком

Паливна система не розрахована на роботу у майже порожньому режимі. В такому разі на дні бака накопичуються домішки, які є у будь-якому сучасному пальному, і починають засмічувати паливний фільтр, насос та форсунки. Тому заправляйте свого залізного коня вчасно.

Стежте за станом акумулятора

У сучасному автомобілі чимало вузлів та систем споживають значну кількість електроенергії. Деякі з них, такі як сигналізація чи іммобілайзер, потребують напруги, навіть коли машина стоїть. Тому важливо стежити, щоби автомобільний акумулятор був у зарядженому стані. Якщо він довго стоятиме глибоко розрядженим, його залишиться тільки замінити.

Дбайте про ущільнювачі

Гумові ущільнювачі вберігають салон від впливу зовнішнього середовища – не пропускають всередину звуки, блокують потрапляння пилу чи води. Але, щоби виконувати свою функцію добре, вони мають бути достатньо пластичними. Для цього їх потрібно змащувати хоча би раз на рік. І не смикати силою, коли, наприклад, взимку дверцята примерзнуть до кузова.

Стежте за станом склоочисників

Щітки склоочисників – це теж гумова деталь, яка потребує особливої уваги. Вони постійно перебувають під впливом зовнішніх обставин, як мороз чи спека, дощ, сніг чи дрібне сміття, що падає на лобове скло. Все це прискорює знос гуми. А у пересушеному стані вона не тільки не виконує свою функцію правильно, але й може подряпати скло, що погіршить огляд дороги і може з часом призвести до заміни всієї деталі. Тому краще вчасно замінити недорогі “двірники”.

Не забувайте користуватись кондиціонером

Система клімат-контролю авто вважається досить затратним вузлом. Але жодні затрати на його роботу не йдуть у порівняння із вартістю його ремонту. А саме він знадобиться, якщо не користуватись автомобільним кондиціонером взагалі. В такому разі псуються ущільнювачі в його системі та виходять з ладу інші компоненти, які доведеться міняти повністю.

Знайдіть гараж

Паркування під відкритим небом не принесе машині нічого, крім шкоди. Опади, спека, мороз – все це пришвидшує корозію кузова та знос деталей. Саме тому зберігати автомобіль найкраще під навісом. Навіть найпростіший гараж буде кращим рішенням, ніж відкрита стоянка.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/prodovzhiti-strok-sluzhbi-avto-duzhe-prosto-10-porad-dlya-vodiiv.htm

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяВ Україні може з’явитися новий штраф для власників авто: деталі
наступна статтяДва десятки німецьких БМП Marder надійдуть в Україну найближчим часом

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я