Шість сигналів вашого авто, які попереджають про небезпеку: ніколи не ігноруйте їх

0

Правила дорожнього руху – основа водіння, однак для безпеки на дорозі важливо вміти розпізнавати певні сигнали, що посилає авто. Водії часто ігнорують попереджувальні індикатори на панелі приладів – і ризикують потрапити у халепу.

Експерти закликають звертати увагу на сповіщення на приладовій панелі, особливо в умовах зимової негоди. Які шість сигналів попереджають про небезпеку, розповіло видання The Sun.

Попередження про ABS/гальмівну рідину

Водіям варто бути обережними, якщо з’являються попереджувальні лампи ABS або гальмівної рідини. Вони сигналізують про несправність гальмівних колодок або датчиків двигуна.

Повністю робочі гальма мають вирішальне значення для безпеки транспортного засобу, тому якщо висвітився індикатор, негайно зверніться до спеціаліста.

Контрольна лампа ECU/двигуна

Більшість систем контролю ECU використовують жовте та червоне кодування для позначення ступеня несправності. Червоне світло попереджає про серйозну несправність. Якщо індикатор загорівся в дорозі, слід зупинити автомобіль і негайно викликати екстрені служби. Попередження жовтого кольору зазвичай означає несправність системи вихлопних газів.

Контрольна лампа подушки безпеки

Попереджувальний індикатор загориться, якщо виникне проблема з системою подушки безпеки чи механізмом ременів безпеки. Зазвичай це означає, що потрібно перевірити систему, або виникла проблема з акумулятором чи проводкою. Експерти рекомендують безпечно зупинитися або обережно доїхати до гаража, якщо ви побачите цей індикатор на панелі приладів.

Ця функція особливо важлива, оскільки якщо ви потрапили в аварію при увімкненому попереджувальному сигналі, подушки безпеки не спрацюють ні для вас, ні для пасажира.

Контрольна лампа сажового фільтра

У дизельних двигунах сажа іноді може накопичуватися у вихлопі та викликати засмічення. Авто мають вбудований “регенератор”, який спалює сажу та видаляє накопичення, але це відбувається лише під час руху на певних швидкостях. Якщо не видалити накопичення сажі у вихлопі, потік повітря зменшиться, і це може погіршити продуктивність автомобіля.

Індикатор заряду батареї

Якщо попереджувальний індикатор акумулятора з’являється, коли ви вмикаєте автомобіль, і продовжує горіти, поки двигун працює, це означає, що виникла проблема із системою заряджання. Це може бути пов’язано з ослабленим кабелем або низькими температурами, які сповільнюють хімічний процес в акумуляторі, що погіршує його здатність утримувати заряд.

Світловий індикатор тиску оливи може означати що завгодно: від низького рівня рідини до несправності двигуна автомобіля. Це може спричинити серйозні поломки. Якщо попередження загориться під час руху, експерти кажуть, що вам слід зупинитися і викликати механіка або допомогу на дорозі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяФормула 1 впроваджує водневі технологій в автоспорт
наступна статтяVolkswagen анонсував нову систему запобігання ДТП

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я