Своєчасна заміна ламп підвищить безпеку на дорозі

0

Фари відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки руху, особливо у темний час доби та у складних метеорологічних умовах. Щоб покращити освітлення дороги, деякі автовласники вдаються до радикальних, часом небезпечних кроків: встановлення газорозрядних ламп, заміни рефлекторів на лінзи тощо.

Такі дії можуть негативно вплинути на безпеку руху, причому втручання в конструкцію світлотехніки офіційно заборонено українським законодавством, розповідають фахівці компанії Bosch. Найпростіший шлях покращити якість освітлення дороги – придбати та встановити нові лампи.

Замість тьмяних ламп варто встановити сучасні, із підвищеною світловіддачею типу +120%/+150%.

Причини погіршення автомобільного освітлення

Якість освітлення дороги стає гіршою з кількох причин. У тому числі старі чи неякісні лампи, помутніння скла, забруднення на внутрішніх поверхнях фари, неправильний промінь фар тощо. Наприклад, пил потрапляє всередину фари, змішується там із конденсатом і створює шар бруду на внутрішній поверхні, якого непросто позбутися. Пластиковий ковпак фари втрачає прозорість через мікроподряпини та помутніння пластику в результаті ультрафіолетового опромінення. До неправильного променя фар можуть призвести “кустарні” ксенонові або LЕD-лампи з невідповідною архітектурою, що не поєднується з геометрією оптичного елемента фари. Замість тьмяних ламп варто встановити сучасні, із підвищеною світловіддачею типу +120%/+150%.

Запасний комплект ламп

Оскільки нитки розжарювання зношуються з часом, рекомендується змінювати лампи в середньому кожні два роки. Автомобільні лампи розжарювання слід міняти парно, незалежно чи проводиться заміна самим водієм чи майстерні. Якщо одна лампа вийшла з ладу, то можливе зниження світлотехнічних характеристик та другої лампи. Таким чином, заміна двох ламп відразу не тільки простіше, а й економніше До того ж змінюючи дві лампи одночасно, можна виключити асиметрію освітлення, яка може вплинути на естетику транспортного засобу та зручність інших учасників дорожнього руху.

Виробники пропонують для автолюбителів як окремі лампи, так і комплекти.
У разі виходу з ладу лампи розжарювання коробка із запасними лампами – найкраще та швидке рішення. Комплект змінних ламп доступний як у мініформаті, так і у вигляді великої коробки з усіма змінними лампочками.

Пам’ятайте, що правильна робота світлових приладів забезпечує хорошу видимість для всіх учасників руху та робить їзду безпечною у будь-який час доби та пори року.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/servis/svoechasna-zamina-lamp-pidvischit-bezpeku-na-dorozi.htm

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяІлон Маск назвав нову дату прем’єри Tesla Cybertruck
наступна статтяCadillac представив концепт розкішного електромобіля

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я