В США провели дослідження: водії автомобілів Tesla, які використовують автопілот, менше дивляться на ситуацію на дорозі

0

Це може здатися очевидним, але цікаво те, що це було підтверджено дослідженням MIT

Будь -яка новина з заголовком Tesla привертає увагу. Тож не дивно, що аварії, пов’язані з функцією «Автопілот» компанії, здається, охоплюють новини більше, ніж ті, що в інших марках.

Нове дослідження тепер надало дані про те, як поводяться водії, які використовують автопілот. Його висновок може здатися очевидним: вони прибирають погляд з дороги довше і частіше, ніж коли не користуються нею. Тобто, коли Тесла їде з заданою швидкістю, але тримається в межах розмітки смуги та безпечної відстані від автомобілів попереду, увага водіїв може – і буде – блукати.

Дослідження, опубліковане в журналі «Аналіз і запобігання аваріям» ( MIT ), було написано чотирма дослідниками Массачусетського технологічного інституту Agelab –  багатопрофільної дослідницької програми, яка працює над покращенням якості життя літніх людей. Дослідники створили модель на основі спостережень зору водія водія до та після того, як вони відключили автопілот у 290 окремих випадках. Стаття має назву “Модель натуралістичного погляду навколо відключення автопілота Tesla”.

Його висновок є суворим: коли автопілот був активним, «водії менше споглядали на дорогу і більше зосереджувалися на територіях, не пов’язаних із керуванням автомобілем, у порівнянні з переходом на ручне водіння». Більше того, тривалий час, проведений водіями, відводячи погляд від дороги, що стояла перед ними, «не компенсувалися довшими поглядами вперед», коли вони повернулися до спостереження за дорогою.

Передові системи допомоги водію (ADAS) працюють з нами роками. Одним з перших був адаптивний круїз -контроль, який вимагав від водіїв керувати автомобілем, але дозволяв їм відривати ноги від педалей. Автоматизоване екстрене гальмування та активний контроль смуги руху (допомога при утриманні смуги руху) тепер доступні у багатьох транспортних засобах на дорозі разом із сповіщеннями про сліпу зону, заднім гальмуванням на перехрестях на автостоянках та багатьма іншими такими функціями. Як зазначила AAA у дослідницькій роботі три роки тому, ці системи разом могли б запобігти 40 відсоткам аварій, 27 відсоткам травм і 29 відсоткам смертей, якщо вони були встановлені на кожному автомобілі США.

Складним є те, що окремі функції ADAS інтегровані в систему, що дає можливість автомобілю тривалий час керувати автострадами без втручання водія. Кінцева мета – це можливість “руки геть”, а також наявна можливість “ноги геть”. Але якщо водіям не доведеться користуватися руками або ногами для керування автомобілем, як ми гарантуємо, що вони залишаться досить уважними, щоб знову взяти контроль, коли машині потрібно здати управління назад, оскільки його алгоритми не знають, що робити з новими даними датчика?

“Усі системи вільних рук, що надходять на ринок, включаючи Super Cruise GM, Ford BlueCruise, Nissan ProPilot 2.0, використовують інфрачервоні камери, щоб відстежувати позу голови водія та погляд очей”,-пояснив Сем Абуельсамід, головний аналітик-дослідник у Guidehouse Insights. давно вивчали автоматизовані системи безпеки.

Він побіг різними способами, якими автовиробники намагаються тримати водіїв уважними, коли їм більше не доведеться керувати. Абуельсамід припускає, що такі системи відстеження очей “набагато перевершують датчики крутного моменту рульового управління, які використовуються практичними системами, включаючи AutoPilot Tesla, Copilot 360+ Ford, Nissan ProPilot, Volvo Drive Pilot” та інші.

Tesla не тільки використовує менш ефективний з цих двох методів, але й пристрої, що імітують покладання рук водія на кермо Tesla, продаються комерційно. Тим часом відеоролики водіїв, які роблять небезпечні трюки, такі як їзда на задньому сидінні Tesla на автопілоті, отримують величезний трафік із соціальних мереж.

Чи поводиться Тесла несправедливо?

Тож Тесла часто стає темою заголовків, які рідко надходять до інших виробників. У вівторок агентство Reuters озаглавило новину “Питання на життя і смерть для регуляторів: чи безпечний автопілот Tesla?” У його доповіді зазначається, що регулятори безпеки розглянули 33 окремі аварії Tesla з 2016 року, під час яких підозрювалося, що використовуються системи Tesla ADAS. У трьох з них Національна адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) виключила використання автопілота як причину несмертельної аварії.

“Особисто я виступаю за те, щоб надати інфрачервоному відстеженню очей приводу для всіх транспортних засобів, незалежно від рівня автоматизації”,-сказав Абуельсамід Car and Driver. “Це було б набагато ефективнішим засобом стримування відволікань водія, таких як використання телефону, а також сонливого водіння, ніж будь -які закони, які забороняють використання портативних пристроїв”.

Tesla стверджує, що при правильному використанні автопілот безпечніший за водіїв людей, хоча його дані піддавалися сумніву в різних критиках. Для вирішення питання про те, наскільки безпечною чи небезпечною є система, може знадобитися повна судово -медична експертиза всіх таких аварій. До цього часу дослідження MIT тепер додало до цієї дискусії дані про те, що роблять водії під час використання автопілота.

Источник

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяFord Mustang Mach-E пройшов тестування поліцією штату Мічиган
наступна статтяВизначилися переможці першої гонки Віртуальної серії Ле-Мана. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я