У Тель-Авіві побудована дорога з бездротовою зарядкою

0
143

Партнери мають намір з’ясувати, чи може «електрична дорога» стати довгостроковою альтернативою стаціонарним зарядним станціям

Ізраїльський стартап ElectReon (раніше називався ElectRoad) і муніципалітет Тель-Авів-Яффа оголосили про старт досвідченого проекту дороги, заряджає електрокари на ходу. Ділянка довжиною в 600 м стане частиною двокілометрового автобусного маршруту між залізничною станцією «Університет Тель-Авіва» і автобусною станцією «Термінал Клацкіна». «Бездротова» траса буде підживлювати в русі електробуси, проте компанія сподівається, що успіх з такою пробною пасажирською лінією поступово призведе до поширення технології на мікроавтобуси, фургони, вантажівки та легковики.

Кабелі і котушки, закладені в товщу асфальту, дозволяють відповідно обладнаним транспортним засобам приймати електричну енергію на ходу

Зарядка на ходу дозволяє електричному автобусу або легковику задовольнятися меншою за обсягом тягової батареєю. Для громадського транспорту бонусом також є збільшення часу роботи. Якщо на зарядку не потрібно витрачати час, значить, електробус може ходити по маршруту хоч з раннього ранку до глибокої ночі. Втім, задум ElectReon теоретично передбачає установку аналогічних бездротових зарядних зон і на кінцевих автобусних станціях або в автобусних парках, щоб поповнювати запас енергії в батареї в проміжках між виходом на лінію.

Якщо досвід з першим таким маршрутом в Тель-Авіві влада визнає вдалим, зарядна технологія буде поширена на ряд інших маршрутів, а у віддаленій перспективі – чи не на всі основні вулиці.

Для ElectReon це не перший такий експеримент

Фірма побудувала ділянку для бездротової зарядки довжиною 1,6 км на острові Готланд (як запевняють розробники, це перша така траса на заміському маршруті). До грудня 2020 року аналогічна траса з технологією від виробника повинна запрацювати в німецькому Карлсруе. У Тель-Авіві для досвіду задіяні електробуси з суперконденсаторами замість звичайних тягових батарей. На Готланді перевірку проходять аналогічні електробуси, а ще важкі вантажівки з літієво-іонними акумуляторами. А в Карлсруе будуть їздити електробуси з літієво-іонними батареями. Всі вони забезпечені прийомними котушками під днищем для бездротової зарядки в русі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

eighteen − 6 =