Вживані авто з Кореї: чому вони популярні в Україні

0
142

У чому переваги вживаного авто з Кореї

Почнімо з того, що машини з Кореї поки не можуть зрівнятися в популярності із вживаними автомобілями з США чи Європи.

Про це повідомляє Оглядач.

Хоча процес їх вибору та купівлі мало відрізняється від тих же “американців”. Але в конкретному випадку асортимент рідше затьмарений підозрілими пропозиціями, а шахраї поки не надто активні в цьому напрямі.

Крім того, корейські моделі на домашньому ринку дуже часто оснащені заводським двигуном, який працює на газі. У себе на батьківщині такі машини дуже популярні, відповідно, на вторинному ринку таких пропозицій теж багато. Українські автомобілісти, зі свого боку, часто встановлюють ГБО як у нові транспортні засоби, так і старі. До того ж не варто забувати, що “стороння” модифікація автомобіля і дооснащення додатковим обладнанням завжди впливає на надійність не найкращим чином. Коли робота на природному газі передбачена виробником, а двигун налаштований на це паливо вже з заводу, такий автомобіль буде працювати набагато краще.

Зазвичай машини з Кореї дешевші від схожих пропозицій із Європи і США. Із чим це пов’язано? Справа в тому, що місцевий вторинний ринок, крім приватних пропозицій, заповнений колишніми машинами таксі. У Південній Кореї суворі правила, якими регулюється діяльність таксопарків. Автомобілям заборонено розвозити пасажирів довше п’яти років. Тому досить свіжі моделі вирушають на вторинку “на пенсію”.

Ще під час роботи в таксі машинам необхідно проходити регулярні техогляди, проводити обслуговування та ремонт. Це обов’язкові умови, тому такі транспортні засоби завжди в гарному стані. Але це все ж не пояснює привабливих цін.

У корейському таксі працюють автомобілі, які спочатку в заводських умовах підготовлені до цього виробником. Це стосується не лише таксі, а й корпоративних парків, служб доставки, державних відомств. Такі Hyindai та Kia суттєво відрізняються від комерційних примірників, які надходять у вільний продаж. Оздоблення простіше, пластик у салоні на рівні бюджетних авто, немає багатьох опцій і електронного обладнання. Тому машини спочатку набагато дешевші порівняно зі схожими з першого погляду пропозиціями, які вирушають у вільний продаж.

Як купити автомобіль із Кореї з пробігом

Переважно ринок представлений вживаними Kia і Hyundai, які складають левову частку корейського автопрому. Іноді трапляються моделі Samsung – цей виробник входить до групи брендів Renault. Найбільш популярні машини – Hyundai Sonata і Kia Optima (Kia K5). Зазвичай саме вони працюють у таксі, після чого у великих кількостях вирушають на вторинний ринок. У них найчастіше великий пробіг, який досягає декількох сотень тисяч кілометрів, але через своєчасне технічне обслуговування стан у машин цілком задовільний. Переважно вони оснащені двигунами, які працюють на газі. Є й інші пропозиції – Elantra, Tucson, Santa Fe, Sorento тощо.

Найпростіший спосіб вибрати машину – звернутися у відповідну компанію, яка займається пошуком і доставкою вживаних авто з Кореї. Такі фірми пропонують повний спектр послуг і надають машину “під ключ”. Усе починається з консультації, де встановлюється бюджет, розглядаються попередні пропозиції на ринку. Потім – укладення договору з усіма термінами та цифрами. Далі посередник шукає необхідний автомобіль на корейських майданчиках. Іноді можливий варіант купівлі на аукціоні.

Після вибору конкретного екземпляра транспортний засіб детально оглянуть, перевірять і проведуть технічну діагностику. Необхідно буде сплатити машину в банку за офіційною квитанцією. Доставка автомобіля до України морем займає приблизно 1,5-2 місяці. Далі оформлюються необхідні документи, сертифікація і митна реєстрація, після чого покупець отримує свою машину.

Без урахування вартості автомобіля загалом послуги таких компаній оцінюються приблизно в $3000. До цієї суми входять безпосередньо послуги компанії, оформлення покупки, завантаження-розвантаження, доставка до порту Одеси, оформлення необхідних документів та повний супровід. Не варто забувати, що необхідно заплатити безпосередньо за машину і аукціонний збір (близько 2%). Також потрібно сплатити розмитнення, вартість якого залежить від конкретного автомобіля, його ціни, року випуску та об’єму двигуна (щонайменше $2000). Підсумкова вартість покупки варіюється, але її необхідно порівнювати з цінами на аналогічні моделі в Україні.

Альтернативні варіанти

Звісно, задля максимальної економії можна зайнятися вибором, купівлею і доставкою машини до України самостійно. Щонайменше вдасться уникнути сплати послуг компанії, які оцінюються приблизно в $1000. Але в такому разі доведеться віддалено шукати окремих посередників для виконання кожного завдання. Фахівці з комплексним підходом беруть ці завдання на себе і працюють із перевіреними напрямами. Так, це не безкоштовно. Але в підсумку ви отримаєте ключі та документи саме до тієї машини, яку вибрали й купили. Але обов’язково проаналізуйте відгуки про роботу конкретної фірми.

В окремих випадках можна купити вживане авто з Кореї вже в Україні. Найімовірніше, вийде дорожче, адже всю необхідну роботу з легалізації транспортного засобу зробили до вас. Але найнебезпечніше інше: ви не дізнаєтеся, що такий автомобіль у країну ввезли після ДТП, а в Кореї його купили дуже дешево. На місці машину відновили, проте відстежити це, найімовірніше, не вдасться. Їздити на такому авто буде небезпечно. Останнім часом і деякі українські дилери пропонують старі корейські авто й навіть надають гарантію, але ціни вищі. Конкретні екземпляри все одно необхідно досліджувати індивідуально.

Нагадаємо, нещодавно наш сайт перевірив підвищення цін на автомобільному ринку України на тлі зміцнення долара.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

18 − nine =