Власники яких авто в Україні в зоні ризику: рейтинг викрадень

0

Після активізації викрадачів авто на початку повномасштабного вторгнення, кількість крадіжок авто повертається до звичного рівня. Найвищий рівень автозлочинності — на Донеччині, Луганщині та у Запорізькій області. Цьогоріч найпопулярнішими марками автівок серед автовикрадачів є ВАЗ, Volkswagen та Mercedes-Benz.

Про це повідомляє Опендатабот. За останні три роки в Україні було зафіксовано більш ніж 14,2 тисячі випадків викрадення авто. Пік припав на буремний 2022 рік. Тоді до правоохоронних органів з відповідними заявами звернулася аномальна кількість власників автівок – 10,4 тисячі. Це 73% заяв від всього досліджуваного періоду. Разом з тим, цьогоріч поки що зберігається звична для попередніх років динаміка – за шість місяців 2023-го було викрадено 809 транспортних засобів.
Власники яких авто в Україні в зоні ризику: рейтинг викрадень

Варто зазначити, що кількість викрадених авто у Реєстрі більша за кількість проваджень, відкриту у ГПУ. У Національної поліції України пояснили, що розбіжність пов’язана з тим, що на початку повномасштабного вторгнення РФ була велика кількість крадіжок авто у підприємств, з організацій, автосалонів тощо. За фактом такої крадіжки відкривали 1 кримінальне провадження, а у розшук подавали загальну кількість викрадених авто.

Власники яких авто в Україні в зоні ризику: рейтинг викрадень

Серед регіонів за кількістю викрадень лідирує Донецька область – 2,7 тисячі за три роки. Друге і третє місце у цьому рейтингу посідають Луганська і Запорізька області – 1,9 тисячі та 1,5 тисячі випадків відповідно. Найменша кількість викрадень зафіксована на Івано-Франківщині, де з 2020 року офіційно зникло лише 46 транспортних засобів.

Власники яких авто в Україні в зоні ризику: рейтинг викрадень

Найчастіше в Україні викрадають легкові та вантажні автомобілі, а також мотоцикли – на ці транспортні засоби припадає більше 12,2 тисячі крадіжок. Водночас найбільш “екзотичною” категорією є тракторні причепи – у період з 2020 року їх було викрадено лише 34 одиниці.

Найпопулярнішою маркою серед автовикрадачів протягом останніх трьох років є ВАЗ – 2,3 тис. автівок, або 16% від усієї кількості. І цей же продукт радянського автопрому очолював щорічні топи викрадених в Україні автівок. Разом з тим, смаки злодіїв щодо інших марок транспортних засобів у цей період все ж змінювалися. Так, у 2020-2021 роках попитом серед автокрадіїв користувалися також автомобілі Hyundai та Toyota, а у 2022 році – Renault і Volkswagen. При цьому, останній бренд разом з Mercedes також входить до трійці марок автівок, популярних у злочинців у 2023 році.

Власники яких авто в Україні в зоні ризику: рейтинг викрадень

Що стосується моделей, то найчастіше від рук автовикрадачів страждали шанувальники ВАЗ-2107, 21063 та 21099, Daewoo Lanos, Volkswagen Passat та Renault Duster. За три роки було викрадено 1034 згаданих вище автомобіля, але більша частина з них потрапила у відповідні поліційні орієнтування торік.

Поза тим, у більш ранні періоди наймасовішими були інші моделі автівок. Наприклад, у 2020 році найчастіше викрадали Hyundai Tucson (27 автомобілів), а у 2021 році – його “родича” Hyundai Santa Fe (56 автомобілів).

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяМашини для розмінування будуть робити з будівельної техніки
наступна статтяOpel показав провісника нового доступного кросовера

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я