Водневий Ineos Grenadier вже існує, але купити його можна буде ще не скоро

0

Британська компанія Ineos Automotive показала перший прототип водневої версії позашляховика Grenadier з електрохімічним генератором Hyundai. Польові випробування почнуться тільки в кінці 2022 року, а дата початку серійного виробництва поки не названа — Джим Реткліфф, глава Ineos, зізнався, що Великобританія зараз сильно відстає в розвитку водневої енергетики від континентальної Європи.

У листопаді минулого року нафтохімічна компанія Ineos і Hyundai Motor Group домовилися про партнерство в області водневої енергетики і її застосуванні в автомобілебудуванні. Обом компаніям є, що запропонувати один одному. Ineos є найбільшим оператором електролізу в Європі і до того ж отримує водень як побічний продукт в результаті переробки нафти і газу. Сьогодні виробничі потужності Ineos здатні давати до 400 000 тон водню щорічно, що еквівалентно 2 млрд літрів дизельного палива. До того ж Ineos інвестувала 2 млрд євро в розробку так званого зеленого водню – його отримують в результаті електролізу води з використанням енергії з відновлюваних джерел (вітряки, сонячні електростанції).

Hyundai своєю чергою є одним з піонерів в області розробки силових установок на водневих паливних елементах. На вересневому заході Hydrogen Wave корейська компанія представила електрохімічні генератори нового покоління, більш компактні й надійні, з ресурсом до 500 000 км — ними обладнають водневий кросовер Nexo наступного покоління (очікується у 2023 році) і водневий спорткар, розробка якого ведеться спільно з хорватським стартапом Rimac. Але найбільші перспективи у водню — в комерційному секторі: до 2028 року Hyundai має намір перевести на паливні елементи всі свої вантажівки, фургони й автобуси.

Ineos Automotive, нагадаємо, народилася як каприз Джима Реткліфф, британського мільярдера і засновника нафтохімічної компанії Ineos. Автомобільний підрозділ розробило рамний позашляховик Grenadier за мотивами класичного Land Rover Defender, його виробництво на колишньому заводі Daimler у французькому Амбахе почнеться в липні 2022 року. Grenadier буде оснащуватися бензиновими і дизельними двигунами BMW, але в перспективі перейде на водень і електрохімічні генератори Hyundai.

Розробка водневого Grenadier вже почалася і сьогодні компанія показала перший прототип, який, втім, зовні нічим не відрізняється від версій з ДВС. Найближчим часом почнуться його лабораторні випробування, а до польових Ineos приступить в кінці наступного року. Імплантацією водневої силової установки Hyundai в Grenadier займається британська інжинірингова фірма AVL, але конкретна схема і технічні характеристики поки не розголошуються. У партнерах по водневої темі значиться також британська компанія Wrightbus, що випускає водневі автобуси StreetDeck Hydroliner з запасом ходу до 450 км.

У перспективі Ineos хоче стати провідним постачальником зеленого водню для машин і домашніх господарств, але Реткліфф попереджає, що без інвестицій з боку британського уряду в водневу інфраструктуру країни, масовий перехід на передове екологічно чисте паливо буде неможливий. На думку глави Ineos, Великобританія сильно відстала в розвитку водневої енергетики від Євросоюзу, чиї влади, нарешті, прийшли до розуміння, що електрифікувати весь транспорт традиційним, батарейним методом неможливо, і тільки водень представляється на цей час єдиною можливістю досягти бажаної вуглецевої нейтральності до 2050 року.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

one × 5 =