Україна з міжнародними організаціями розробляє проєкти на умовах державно-приватного партнерства у дорожній галузі

0

Впровадження перспективних проєктів ДПП у дорожній галузі дозволить швидше оновити мережу автошляхів в Україні, – Владислав Криклій

За підтримки міжнародних партнерів Міністерство інфраструктури України працює над підготовкою низки проєктів на умовах державно-приватного партнерства (ДПП) у дорожній галузі. Їх впровадження дозволить набагато швидше оновити та покращити мережу українських автошляхів та якісно утримувати всю інфраструктуру надалі.

На цьому наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій під час зустрічі з представниками Світового Банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) щодо визначення пріоритетних пілотних проєктів із залучення приватних інвестицій у відновлення та утримання автомобільних доріг.

“Цьогоріч ми отримали рекордне фінансування на оновлення доріг в Україні – понад 100 млрд грн, за які відновимо понад 4000 км доріг державного значення та більше 2000 км місцевих автошляхів. Попри пандемію та кризу Велике дорожнє будівництво не зупинялося ні на хвилину. Зараз тривають ремонтні роботи одразу на більш ніж 4000 км автошляхів по всій країні, 1500 км вже мають верхній шар. Проте навіть цих зрушень недостатньо для повноцінної реконструкції всієї мережі доріг, щоб вони були сучасними та якісними. Тому спільно з міжнародними партнерами ми працюємо над залученням приватних інвестицій у масштабні дорожні об’єкти та реалізацією перспективних проєктів ДПП”, – зазначив Владислав Криклій.

Відтак, за словами очільника Міністерства, вже 6 ділянок доріг загальною протяжністю 1500 км відібрані для потенційних пілотних проєктів ДПП. Їх планується реалізувати протягом 2020-2022 років. Розмір інвестицій сягатиме близько 2 млрд доларів США.

Під час заходу учасники ознайомилися з презентацією програми розвитку автомобільних доріг із залученням приватних інвестицій на умовах державно-приватного партнерства та визначили, щодо яких з 6-ти вищезазначених проєктів консультанти Світового Банку та IFC готуватимуть пре-техніко-економічне обґрунтування (пре-ТЕО).

Також на зустрічі було обговорено ще 12 ділянок автошляхів, які рекомендовано включити до Програми розвитку доріг на умовах ДПП на 2020-2023 роки та подальші спільні кроки для успішної реалізації цієї програми.

Участь у заході взяли заступники Міністра інфраструктури Олег Ющенко та Наталія Форсюк, керівник Укравтодору Олександр Кубраков, голова Проєктного офісу з питань ДПП в інфраструктурі “SPILNO” Тарас Бойчук, консультанти та фахівці Світового Банку, IFC, представники Мінінфраструктури та Команди підтримки реформ Міністерства.https://t.me/vladyslavkryklii.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНімецькі вживані авто по 50 євро в Україні виявилися в 40 разів дорожчими
наступна статтяУніверсал BMW M3 показали в русі. Відео

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я