Уряд підтримав законопроєкт, який дає «зелене світло» впровадженню проєктів приватного партнерства у дорожній галузі

0

Сьогодні, 20 січня, на своєму засіданні Уряд схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо врегулювання бюджетних відносин під час реалізації договорів, укладених в рамках державно-приватного партнерства, у тому числі концесійних договорів». Він законодавчо врегульовує питання впровадження довгострокових бюджетних зобов’язань у рамках здійснення ДПП, тим самим даючи «зелене світло» реалізації перспективних проєктів на умовах ДПП.

Про це повідомив Міністр інфраструктури Владислав Криклій.

«Впровадження перспективних проєктів державно-приватного партнерства у дорожній галузі – один із головних пріоритетів для нашого Міністерства на цей рік. Ми хочемо залучити приватних інвесторів на ринок українських автошляхів. Для цього вже розроблена Перша програма ДПП у дорожній галузі, в рамках якої на першому етапі ми відновимо 6 потенційних пілотних ділянок доріг загальною протяжністю 1400 км. Проте для її реалізації вкрай необхідне прийняття законопроєкту щодо врегулювання умов та особливостей взяття довгострокових бюджетних зобов’язань у рамках здійснення державно-приватного партнерства. Вдячний Уряду за підтримку цього рішення і дуже сподіваємось на якнайскоріше схвалення цього закону депутатами», – зазначив Владислав Криклій.

За його словами, законопроєкт передбачає можливість сплачувати за збудовану за рахунок приватних інвестицій інфраструктуру в розстрочку протягом 20-30 років. При цьому, оплата здійснюватиметься після завершення будівництва чи реконструкції автошляху та залежатиме від його подальшого якісного утримання. «Дороги не будуть платними для громадян. За інфраструктуру платитиме держава, але в розстрочку протягом 20-30 років. Якщо дорога не утримуватиметься відповідно до встановлених стандартів, платіж інвестору з боку держави зменшується на відповідний розмір штрафів, що визначається договором», – пояснив Міністр.

Законопроєкт був розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за підтримки Групи Світового Банку на виконання пункту 54 Плану заходів з виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених пандемією COVID-19, на 2020—2022 роки.

Нагадаємо, 29 жовтня 2020 року Міністерство інфраструктури, Укравтодор, Світовий Банк і Міжнародна фінансова корпорація в Україні презентували Першу програму державно-приватного партнерства у дорожній галузі: http://roadppp.in.ua. Її суть полягає в залученні приватного фінансування для будівництва та утримання автомобільних доріг, а її реалізація дозволить залучити до 10 млрд доларів приватних інвестицій. До програми було включено 21 ділянку автомобільних доріг сумарною протяжністю 4500 км. Очікується що вже у 2021 році будуть оголошені тендери на залучення приватного партнера по перших 3-х проєктах.

Довідково:

Довгострокове зобов’язання в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії) — зобов’язання державного партнера (концесієдавця) за договором, укладеним в рамках ДПП, відповідно до якого протягом поточного та/або майбутніх бюджетних періодів необхідно здійснити на користь приватного партнера (концесіонера) передбачені зазначеним договором платежі, зокрема плату за експлуатаційну готовність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяПоліція розшукує очевидців загибелі жінки у селищі Берегомет на Буковині
наступна статтяFord розробив Mustang Mach-E, щоб перемогти Porsche Macan

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я