З травня скасовують одне з обмежень для водіїв: що можна буде робити на дорозі

0

В Україні літня та зимова редакція правил дорожнього руху дещо відрізняється. І уже з 1 травня 2023 року для водіїв буде знято одне із зимових обмежень.

Як з’ясував OBOZREVATEL, йдеться про вимогу вмикати денні ходові вогні та інші освітлювальні прилади. Як пояснює пункт 9.8 Правил дорожнього руху, у період з 1 травня по 1 жовтня вона скасовується. На зимовий період документ вимагає, щоби під час пересування поза межами населених пунктів на автомобілях горіли вогні навіть удень. Це правило поширюється на всі види транспортних засобів, в тому числі двоколісні.

Також у холодну пору року від водіїв вимагають вмикати дальні або протитуманні фари, якщо вони не сліпитимуть зустрічних учасників руху. Вимогу ввели відповідно до типових погодних умов та через скорочення світлового дня. Щойно встановлюється ясна погода і день робиться достатньо тривалим, його скасовують.

Інші нововведення для водіїв в Україні у 2023 році

З початку року вступив у силу новий механізм розрахунку збору до пенсійного фонду під час реєстрації авто. Відтепер розмір виплати прив’язали до прожиткового мінімуму.

Також процедуру складання іспитів на право водіння транспортного засобу зробили більш сучасною. Так верифікацію людей, що складають цей іспит, поклали на камери з функцією розпізнавання особи. Їх розміщують на вході до класу, де проходить теоретична частина іспиту.

Планується також збільшити для водіїв термін сплати штраф за порушення ПДР. З моменту вручення постанови він складає 10 діб, а зросте до 15 діб. Окрім того, будуть встановлені загальні терміни для примусового виконання постанови.

А ось покарання за перевищення швидкості зроблять більш жорстким. Так водію, який порушить ліміт у 50 км/год в межах населеного пункту можуть позбавити права керування автомобілем на 3-6 місяців.

Оглядач: У травні скасують обмеження на дорозі – коли можна вимкнути денні фари (obozrevatel.com)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНавіщо потрібна ручка над сидінням водія в авто: здогадатися важко
наступна статтяНовий преміальний кросовер DS 7 вже прямує в Україну. Фото

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я