Знає не кожен водій: як правильно сидіти за кермом авто

0

Правильну посадку за кермом автомобіля викладають у кожній автошколі. Але чимало водіїв нехтують цими правилами і сидять так, як їм здається зручніше. Що згодом призводить до болю у шиї, плечах чи попереку. Тому важливо час від часу нагадувати собі, як правильно сидіти за кермом.

OBOZREVATEL розповідає про основні правила посадки водія. Вони є універсальними для всіх типів сидінь і врятують вас від фізичного дискомфорту під час тривалої поїздки.

Кут нахилу важливий

Якщо ви занадто сильно відкинетесь за кермом назад, ви посилите навантаження на шию та плечі. А пряма посадка не сподобається попереку. Тому кут між сидінням та спинкою крісла має бути приблизно 100-110 градусів. Так вам буде найкомфортніше. При цьому тиск на спину повинен бути рівномірним по всій площі – від плечей до стегон. Поперекову підтримку, якщо її немає у водійському кріслі, можна забезпечити за допомогою спеціальної подушки.

На добре відрегульованому сидінні рівень очей водія має бути приблизно на 8 см вищим від верхньої точки керма. При цьому над головою має залишатись достатньо простору, а всі прилади бути повністю у полі зору. Коліна під час сидіння мають бути лиш злегка зігнутими і не торкатись внутрішнім боком краю крісла, щоби кровообіг в ногах не порушувався.

Правильна відстань

Щоби рукам було комфортно тримати кермо, вони мають бути не повністю випрямленими, але й не притиснутими до тіла. Для цього між кермом та тулубом залиште приблизно 30 см, руки при цьому мають бути зігнутими під кутом приблизно 120 градусів. Зап’ястя мають перебувати у вільному положенні, навіть коли водієві треба взятись за верхню частину керма.

Робота з педалями

Окрім того, що ноги водія мають розташовуватись вільно і бути розслабленими, вони мають легко працювати з педалями. Для цього положення на сидінні має бути таким, щоби при повному натисканні на педаль не доводилось відривати спину від крісла.

Положення підголівника

При різкому гальмуванні водій може отримати хлистову травму шиї. Вона виникає при різкому розгинанні шийного відділу хребта, коли тіло по інерції притискає до крісла. Запобігти цьому може розташування підголівника. Він має бути відрегульований по середині голови водія і не витискати її вперед.

Ремінь безпеки

Ремінь безпеки є рятівним під час сильного удару, якщо він правильно розташований на тулубі. Для цього він має проходити від плеча вздовж грудної клітки. І в жодному разі не перебувати на рівні горла – це смертельно небезпечно. Також натягнення ременю не має бути надто тугим, під нього має легко заходити долоня. Але при цьому і не надто вільним, ось чому його не можна застібати поверх теплого верхнього одягу. Пуховик під час їзди краще зняти, або принаймні розстебнути.

Регулювання дзеркал

Після того, як ви розташуєте водійське крісло так, щоби вам було комфортно та безпечно, подбайте про дзеркала заднього виду. Їх розташування має забезпечувати огляд автомобіля і руху ззаду і збоку від нього таким чином, щоби водієві не довелось витягати шию.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/znae-ne-kozhen-vodij-yak-pravilno-siditi-za-kermom-avto.htm

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяУкраїнська САУ “Богдана” надійде в ЗСУ найближчим часом
наступна статтяРозмитнення авто в «Дії»: як це працюватиме

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я