Компанія Volkswagen розповіла про свої плани щодо майбутнього електромобілів. Відео

0
275

240 ГігаВат/годин – ось стільки батарей для електромобілів VW збирається випускати до 2030 року

В даний момент очікується, що випуск батарей в Європі складе всього близько 500 ГВт * год до 2030 року. Якщо в 2030 році звичайний акумулятор буде близько 100 кВт * год, то це відповідає 2,4 млн електромобілів на рік.

Минулого тижня у понеділок VW влаштував «Power Day», де показав свої плани на майбутнє щодо «електричок». Звичайно, логічніше було б назвати його «Battery Day», але саме це трапляється, коли йдеш в фарватер у кого-то другого. «Battery Day» вже влаштувала Тесла, і VW довелося шукати інші назви. Кому цікаво, ось майже двогодинне відео їх презентації:

Ось основна інформація, яку компанія хотіла донести своїм клієнтам :

  • Volkswagen побудує шість заводів з виробництва акумуляторних батарей загальною виробничою потужністю 240 ГВт * год до 2030 року. Річна виробнича потужність кожного заводу складе 40 ГВт * год;
  • Нова концепція компанії називається Unified Cell. Ця концепція скоротить удвічі вартість акумуляторних елементів в найбільш доступному сегменті і знизить вартість елементів в масовому сегменті на 30%. На два згаданих сегмента в сукупності припадатиме 80% від загальних потреб групи VW в акумуляторах. Останні 20% ставляться до електромобілів преміум-сегменту або гоночних автомобілів;
  • Переробка: VW вважає, що 95% акумуляторів електромобілів можна утилізувати, і в даний час в Зальцгіттері створюють завод з переробки акумуляторів;
  • Volkswagen хоче використовувати електромобіль як акумуляторної батареї для вирішення проблем з потужністю в енергосистемі (типу як PowerWall). Volkswagen створить власну двостороннє домашнє зарядний пристрій і створить власну хмарне рішення ( «Elli») для управління всім цим;
  • Мережі зарядки будуть значно розширені. VW допоможе збільшити кількість точок швидкої зарядки в Європі в п’ять разів з 2020 по 2025 рік. Це буде зроблено як через Ionity і партнерів, так і розширенням власних мереж.

Нові заводи

Volkswagen побудує шість заводів з виробництва акумуляторів до 2030 року. Річна виробнича потужність в 240 ГВт * год еквівалентна тому, що, на думку VW, їм необхідно для досягнення мети 2030 року, що полягає в тому, що 60% продажів будуть повні «електрички». Перший з них уже активно будується – це завод Northvolt Ett ( “ett” означає «один» по-шведськи) в Шеллефтео (Skellefteå) на півночі Швеції. Спочатку планувалося, що потужність заводу буде 32 ГВт * год на рік, але зараз планується розширити її до 40. Фольксваген тільки що гарантував замовлення на 14 млрд євро на наступні 10 років. Завод вироблятиме акумулятори відповідно до концепції Volkswagen Unified Cell, і вони будуть включені в моделі преміум-класу. Виробництво почнеться в 2023 році.

240 ГВт*ч в год!!!!

Northvolt Ett

До речі,VW збільшив свої вкладення в Northvolt з 20% до більш високого рівня (не повідомляється до якого) і викупив повністю їх завод Northvolt Zwei в Зальцгіттері, Німеччина (раніше партнерам належало по 50%).

І якраз Northvolt Zwei (zwei означає «два» по-німецьки), як і видно з назви, буде їх другим акумуляторним заводом. Він буде виробляти акумулятори для моделей VW розраховані на масовий ринок. Початок випуску заплановано на 2025 рік.

Крім того, VW побудує один завод в Західній Європі з запуском виробництва в 2026 році, один в Східній Європі з запуском виробництва в 2027 році і ще два. Де вони будуть розташовані, поки не вирішено – розмови на рахунок Іспанії. Всі вони будуть побудовані за допомогою різних партнерів, LG, SK Innovation, CATL і іншими.

Хімічний склад елементів

Найцікавіше, що VW збирається використовувати однакові модулі (за розміром), але з різною хімією в різних цінових сегментах.

У найдешевших «електричках» будуть використовуватися більш дешеві матеріали. Volkswagen хоче використовувати катоди на основі LFP, щоб отримати більш дешеві акумуляторні елементи в порівнянні з сьогоднішніми елементами NMC. Вони будуть використовуватися на дешевих моделях з невеликими акумуляторами. Tesla, до речі, також почала використовувати осередки LFP в найбільш доступною моделі Tesla Model 3 (SR випускаються в Шанхаї).

240 ГВт*ч в год!!!!

Переваги та недоліки LFP

У більш високих цінових діапазонах Volkswagen буде використовувати катоди з високим вмістом нікелю і марганцю (але без кобальту). За словами VW, вони повинні бути дешевше, ніж сьогоднішні елементи NMC (нікель – марганець – кобальт), але забезпечувати такий же запас ходу.

240 ГВт*ч в год!!!!

Переваги та недоліки NM

Volkswagen також хоче перейти на анод на основі кремнію з сьогоднішнього стандарту графіту. Компанія заявляє, що це скоротить час зарядки і забезпечить більший запас ходу.

У довгостроковій перспективі, звичайно ж, Volkswagen хоче перейти на твердотілу батарею. Це забезпечить більш швидкий час зарядки і більший радіус дії. VW свого часу інвестував в компанію QuantumScape, яка нещодавно оголосила, що вирішила проблему з твердим електролітом замість рідкого.

Ну що, хто стане електричним чемпіоном майбутнього VW або Tesla?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

sixteen − 7 =