Mazda MX-30 і Honda Jazz “заробили” п’ять зірок на краш-тестах від Euro NCAP. Відео

0

За лобовий і бічний удари ніяких серйозних претензій до Мазді MX-30 немає. На манекенах не виявилося жодної оранжевої ділянки, так як захист всіх “пасажирів” – добрий або адекватний. «Розчарування» експертів Euro NCAP викликало тільки ставлення до пішоходів і велосипедистів.

Прийнято вважати, ніби електромобіль безпечніше машини з ДВС, і успіхи Тесли тому підтвердження. Але виявилося, переваги у електрокарів є далеко не завжди. Після того як захист дорослих в бензинової Мазді CX-30 був оцінений на 99%, від її електроверсії MX-30 можна було очікувати всі 100%, однак на ділі вийшов 91%. Крім того, відчутно просіли безпека пішоходів (-12%) і ефективність електронних помічників (-4%). Справа в тому, що MX-30 важче CX-30 на 255 кг (1675).


При бічному ударі заліково виступила центральна подушка безпеки між передніми кріслами. Не вистачило запобігання повторних зіткнень і просунутої системи екстреного виклику.

Праворуч від фотографії машини показаний графік розподілу навантаження на манекен водія. Зліва – при фронтальному зіткненні зі зміщенням, в середині – бічний удар об стовп, праворуч – реконструкція наїзду ззаду. Умовні позначення: зелений колір – хороший захист, жовтий – адекватна, помаранчевий – незначна, коричневий – слабка, червоний – погана.

Модель Загальний рейтинг Захист дорослих пасажирів захист дітей захист пішоходів Системи безпеки
Mazda CX-30 ★★★★★ 91% 87% 68% 73%

Як з’ясувалося, Mazda MX-30 настільки безпечна, що «не представляє великого ризику» навіть для пасажирів, які зіткнулася з нею лоб в лоб машини. Автогальмування, що йде для Європи «в базі», не допустило жодного зіткнення і в темряві. Експертів порадували моніторинг втоми водія і система утримання в смузі з силовим підруленням, яка «агресивно втручається» в критичних ситуаціях.


Honda Jazz попереднього (третього) покоління в 2015-му теж зібрала всі п’ять зірок, але захист дорослих і дітей оцінювалася вище: 93% і 85%. Поліпшення моделі збіглося з посиленням вимог. Проте фахівці Euro NCAP назвали Jazz «гідним суперником Тойоти Yaris».

Модель Загальний рейтинг Захист дорослих пасажирів захист дітей захист пішоходів Системи безпеки
Honda Jazz ★★★★★ 87% 83% 80% 76%

Слабкий захист грудей водія при фронтальному тесті не завадило «четвертій» Хонді Jazz (в ЄС вона суто гібридна) домогтися максимального рейтингу. На користь пішло наявність центральної подушки, аналогічна Мазді безпека Джазу для пішоходів, які вдарилися врізався в нього та бездоганна система автогальмування.

Заодно асоціація Euro NCAP віртуально оцінила «двушку» BMW Gran Coupe, виставивши їй ті ж оцінки, що і «одиниці» в 2019 році. Але оскільки обидві баварські моделі з жовтня оснащуються новими сидіннями з кращим захистом від травм шиї, оцінка «за дорослих» змінена з 83% до 94%. Одночасно електричному мінівену Mercedes-Benz EQV присвоєно рейтинг V-класу зразка 2014 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяAudi перетворила універсал RS 6 Avant в гоночного монстра в стилі кінця 80-х
наступна статтяКомпанія з Великобританії показала стильний спорткар Moderna в стилі гоночних авто 60-х

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я