Перша зима на авто: поради для молодих водіїв

0

Відсутність практичного досвіду у водіїв, які нещодавно сіли за кермо, найсильніше виявляється в холодну пору року, коли погода та температура мінливі. Навіть невеликий дощ при температурі близько нуля здатний перетворити поїздку на серйозне випробування. Тому новачкам варто бути максимально уважними за кермом.

Прості рекомендації від АвтоОбоза допоможуть зробити подорож на машині безпечною та комфортною навіть водіям з невеликим стажем.

Практики багато не буває

Якими б не були результати іспиту з водіння, водію, що починає, слід розуміти, що він отримав лише базовий набір навичок для їзди в сприятливих умовах. Тож не зайвим буде ці навички покращити. Для цього можна знайти порожній асфальтовий майданчик та спробувати свої сили у виконанні різних вправ. Наприклад, у снігопад тут можна безпечно випробувати поведінку машини під час гальмування та здійснення різких маневрів. У реальній ситуації відпрацьовані рухи на рівні м’язової пам’яті та гарне почуття автомобіля допоможуть уберегтися від ДТП. Також варто задуматися про додаткові курси, де покажуть, як правильно реагувати на занесення та інші нестандартні ситуації на дорозі.

Безпечна швидкість

При перших ознаках опадів, якщо температура коливається близько нуля або нижче, важливо не перестаратися з педаллю газу. Тонка плівка води на асфальті за п’ять хвилин здатна перетворитися на ковзанку. На заміських трасах у дощ і сніг не зайве періодично пригальмовувати, щоб розуміти, як поводиться авто і наскільки хороше зчеплення коліс із дорогою. Робити це потрібно, коли позаду у безпосередній близькості немає інших учасників руху. Якщо при слабкому гальмуванні колеса блокуються або спрацьовує система ABS, необхідно відпустити акселератор, значно знизити швидкість і знайти ту безпечну межу, коли гальма зберігають ефективність.

По колії

На засніженій дорозі досить швидко утворюється колія, прокладена транспортом. Це – найбезпечніша траєкторія, оскільки дозволяє бачити стан асфальту – на ньому можливе утворення льоду. Обганяти, виїжджаючи на незаймане снігове полотно на дорозі, слід тільки бути впевненим у безпеці маневру.

Небезпека сльоти у нічний час

Потік машини нагріває сніг на асфальті. В результаті він тане, змішуючись із льодом, викликаючи сльоту. Поки цей бруд рідкий, їхати порівняно безпечно. Але пізно ввечері машин стає менше, а температура опускається нижче, і сльота місцями перетворюється на нерівну кірку льоду, на якій непередбачено змінюється пляма контакту шини з дорогою. Тому важливо уважно стежити за станом дороги та по можливості знизити швидкість.

Хороша видимість у будь-яких умовах

Не забудьте замінити літню рідину, що омиває, на зимову до настання морозів. Важливо стежити за рівнем рідини, оскільки в холодну пору року її витрата відчутно вища. Перевірте якість роботи склоочисників та за потреби замініть їх новими. Також переконайтеся, що всі світлові сигнали справні та забезпечують хорошу видимість як вашого авто, так і всього, що відбувається на дорозі.

Оглядач: Перша зима на авто: поради для молодих водіїв (obozrevatel.com)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяСкільки коштує володіння Tesla Model 3 за 100 тисяч кілометрів пробігу
наступна статтяЧому ламаються автономні електрогенератори

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я