Після прийняття закону про мобілізацію в Україні почали масово перереєстровувати автомобілі

0

В Україні почали масово перереєстровувати та дарувати автомобілі після прийняття закону про мобілізацію, — дані МВС

За весь березень перереєстрували 74 389 авто, а з початку квітня – вже 110 997(!).

Також у 5 разів збільшилася кількість перереєстрацій за договором дарування — із 444 в березні до 2564 у квітні.

Нагадаємо, в законі є обмеження права керування авто для ухилянтів

З фінальної версії законопроєкту про мобілізацію законотворці прибрали норму «покарання» для «ухилянтів» від мобілізації у вигляді обмеження на розпорядження коштами. Однак депутати проголосували за додатковий захід впливу на громадян – тимчасове обмеження права керувати автотранспортом. Мова не про позбавлення права керування авто, а про тимчасове обмеження, доки особа не виконає законні вимоги ТЦК. Його може накласти лише суд за наведених нижче умов.

Порядок дій виконання цієї норми пропонується наступний. Якщо особа вже притягалась до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про мобілізацію та знову не виконує законні вимоги центру комплектування (наприклад, не з’являється за належно врученою повісткою), керівник ТЦК спершу звертається до поліції з вимогою затримати такого громадянина та доставити його до центру комплектування.

Якщо поліції не вдалось знайти та затримати таку особу, ТЦК направляє «порушнику» на відому ТЦК адресу його проживання чи перебування письмову вимогу про необхідність виконати свої обов’язки. Якщо ж громадянин протягом 10 днів добровільно не виконав вимогу, ТЦК може звернутись до суду з позовом про тимчасове обмеження у праві керування особою транспортними засобами.

Суд розглядатиме такі справи у скорочені строки – 30 днів від дати відкриття провадження. Якщо під час розгляду справи громадянин виконав свій обов’язок, зазначений у вимозі, ТЦК має відкликати таку вимогу, а суд – закрити провадження.

Суди відмовлятимуть у задоволенні позовів ТЦК, якщо транспортний засіб є основним джерелом заробітку для громадянина. Та якщо транспортний засіб використовує особа з інвалідністю або яка утримує осіб з інвалідністю.

Суди повинні будуть перевіряти, чи дійсно особа, до якої ТЦК просить застосувати таке обмеження, не виконала свої обов’язки, чи є в її діях склад адміністративного порушення, чи справді неможливо було її затримати та доставити до ТЦК, чи вручалась такій особі вимога центру комплектування тощо.

Рішення суду підлягає негайному виконанню, а подання апеляції не зупиняє його виконання. Постанову виконавця направлятимуть поліції, яка й застосовуватиме до громадян обмеження у праві керування авто.

Нововведення викликає багато питань стосовно законності

По-перше, обмеження права керування авто навряд чи можна назвати пропорційним заходом впливу. Українське законодавство вже передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил військового обліку, а також законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.

По-друге, громадяни не застраховані від зловживань з боку держави. Наприклад, якщо повістку не оформили або не вручили належним чином, або ж помилково оформили на особу, яка виключена з військового обліку за станом здоров’я, така людина все одно може потрапити під затримання, доставлення до ТЦК, бути викликаною до суду тощо.

По-третє, не встановлений чіткий механізм виконання судового рішення, оскільки не передбачено, яким саме чином поліція обмежуватиме осіб у праві керування авто.

Тому потрібно формувати нову судову практику за позовами ТЦК.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНеповнолітній мотоцикліст вчинив ДТП, постраждала пасажирка: поліцейські Прикарпаття розпочали кримінальне провадження
наступна статтяAudi оновила плагін-гібридні Q7 та Q8

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я