Як виїхати з кругового перехрестя і не втрапити у халепу: непросте завдання з ПДР

0

Слід регулярно удосконалювати знання ПДР в теорії та на практиці. Неухильне дотримання правил допомагає уникнути аварійних ситуацій на дорогах.

Пропонуємо перевірити знання за допомогою цікавого тесту. На малюнку зображене кругове перехрестя, про що свідчить знак 4.10 “Круговий рух”. Як має їхати водій авто?
Автомобілю пропонуються три варіанти для проїзду:
  • А – заїзд на коло з лівої смуги в ліву сторону;
  • Б – поворот з лівої в ліву смугу, але з подальшим переїздом на праву смугу;
  • В – перелаштування перед колом для заїзду у праву смугу і з’їзду з неї;
  • Г – всі варіанти правильні.

Пояснення

Пункт10.4 ПДР встановлює, що перед поворотом праворуч та ліворуч, у тому числі в напрямку головної дороги, або розворотом водій повинен завчасно зайняти відповідне крайнє положення на проїзній частині, призначеній для руху в цьому напрямку, крім випадків, коли здійснюється поворот у разі в’їзду на перехрестя, де організовано круговий рух, напрямок руху визначено дорожніми знаками чи дорожньою розміткою або рух можливий лише в одному напрямку, установленому конфігурацією проїзної частини, дорожніми знаками чи розміткою.

Тобто, заїжджати на коло можна з будь-якої смуги.

Тепер щодо виїзду. Про це йде мова у пункті 10.5 ПДР. Поворот необхідно виконувати так, щоб під час виїзду з перехрещення проїзних частин транспортний засіб не опинився на смузі зустрічного руху, а у разі повороту праворуч слід рухатися ближче до правого краю проїзної частини.

На зображенні немає транспортних засобів, яким водій авто може створити перешкоди, а значить, він може як заїжджати на коло з будь-якої смуги, так і виїжджати з нього. Відповідно, всі варіанти є правильними.

Джерело: OBOZ.UA

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяНовий електричний літак Electron 5 отримав дальність польоту до 750 км із корисним вантажем 500 кілограм
наступна статтяУ Славуті поліцейські встановлюють обставини ДТП, у якій травмувалася 84-річна пішохідка

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я