Правило 7 градусів: чому та коли варто терміново перевзути авто у зимову резину

0

Ось-ось випаде перший сніг. Він, звісно, тут же розтане, але дороги після нього ще певний час залишатимуть слизькими. І тут перевагу у безпеці отримають ті водії, які вже встигли “перевзутись” у зимову гуму.

Але питання залишається відкритим – коли наступає той момент, коли пора міняти шини? Експерти компанії Toyota запевняють: це треба робити, коли температура повітря опускається до +7 градусів за Цельсієм. І наводять 7 причин, чому.

Зимова гума краще працює за низьких температур

Зимові шини спеціально м’якіші за літні чи всесезонні. А все через те, що резина за умов низьких температур твердне,і авто, як наслідок, втрачає зчеплення з дорогою Ефект від різниці в жорсткості стає помітним саме за температури 7 градусів.

Як і шини, дорожнє покриття на холоді стає твердішим. Згадайте, що під час літньої спеки в асфальт можна навіть вгрузнути просто при ходьбі, а взимку такого уже не трапляється. М’якша гума, тим часом, не втрачає здатності під час їзди прилипати до холодної дороги і цим робить авто більш керованим.

Глибші протектори краще справляються зі снігом

Сніг – це така штука, що ще ввечері його може не бути, а зранку він уже лежить товстим шаром. Глибокі протектори розроблені, щоби “прокусувати” сніговий покрив і максимізувати контакт шини з дорогою.

Хвилясті або зигзагоподібні канавки на зимових шинах – блискуча розробка, яка дозволяє ліпше почуватись на мокрій дорозі. При дотику до полотна вони розкриваються, як маленькі кишеньки, і втягують воду, а відірвавшись від нього, “випльовують” рідину геть. Авто навряд чи “послизнеться” з таким захистом.

Гідрофільний каучук – ще один захист від води

Навіть у найсильніші морози волога присутня на дорожньому покритті. Все це через тиск, який чинять машини – він розтоплює невелику частину снігу та льоду. А гідрофільне покриття, притаманне якісним зимовим шинам, діє, як мікроскопічна губка, поліпшуючи зчеплення в таких несприятливих умовах

Короткий гальмівний шлях – запорука безпеки

Британський журнал Auto Express Magazine протестував комплект зимових шин, що зупиняються на мокрому асфальті за температури 7 градусів за Цельсієм, порівняно з літніми шинами. При аварійному гальмуванні з АБС на швидкості 80 км/год на зимовій гумі гальмівний шлях автомобіля складав 35,5 м, а на літній – 42,5 м. Різниця склала цілих 7 метрів. Величезна перевага!

Мікробульбашки не дають гумі передчасно “лисіти”

Найкращі зимові шини виготовлені з технологією мікробульбашок. У суміші, з якої їх роблять, спеціально залишають багато-багато пухирців. Вони оголюються по мірі зношування і діють, як водовивідні канавки, посилюючи захист від ковзання.

Оглядач: https://news.obozrevatel.com/ukr/auto/pravilo-7-gradusiv-chomu-ta-koli-varto-terminovo-perevzuti-avto-u-zimovu-rezinu.htm?_gl=1*1bav52i*_ga*MTcwMDYwMjc2NC4xNjY0NzgwNDU4*_ga_JBX3X27G7H*MTY2ODY3NDA3MC4zNS4xLjE2Njg2NzQxNjQuNTEuMC4w

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Автопоради: ваш гід у світі авто
попередня статтяToyota показала нове покоління гібриду Prius
наступна статтяЯкі автомобілі вивозять з України

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я